#Aktualności

Najtańszy materac

Internet to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji. To także ogromny rynek produktów. W sieci jesteśmy w stanie znaleźć ogromny wybór materacy do spania. Dlaczego najtańsze materace można już kupić za przysłowiowych parę złotych, a za najdroższe materace trzeba zapłacić np. równowartość samochodu? Czy warto kupić najtańszy materac?

Czy warto w ogóle stosować kryterium ceny przy wyborze materaca?

W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do sposobu odżywiania, jakości wdychanego powietrza, wpływu człowieka na środowisko naturalne. Czy zawsze więc kupujemy tylko i wyłącznie najtańsze produkty? Nie, ponieważ staramy się być świadomymi konsumentami. Wybieramy wartościowe produkty, o dobrej relacji cena / jakość. Dlaczego więc kwestię wyboru materaca mamy traktować inaczej? Przecież to na materacu spędzamy przynajmniej 1/3 życia. Warto wybrać więc produkt bezpieczny, którego użytkowanie nie tylko nie pogorszy parametrów naszego zdrowia, ale wręcz poprawi samopoczucie i doda energii, potrzebnej do aktywnego życia.

Czy tani materac ma sens?

Sam fakt, że materac jest relatywnie tani, w porównaniu z podobnymi produktami na tynku, jeszcze go nie dyskwalifikuje, ale powinien wzbudzić naszą czujność. Zapytajmy sprzedawcę o pochodzenie materaca (bardzo często najtańszy materac jest np. pochodzenia azjatyckiego), ew. atesty, kartę gwarancyjną (czy i co obejmuje), długość gwarancji (kto jest gwarantem i jak długo obowiązuje). Zwróćmy uwagę na jakość pokrowca: bardzo często tańsze materace mają bardzo słabej jakości pokrowiec, cienki, poliestrowy, „sztuczny” w dotyku.

Z czego tak naprawdę bierze się cena materaca?

Im większa masowość produkcji, tym teoretycznie niższa cena za podobny produkt. Im mniejsza jakość komponentów, tym niższa cena. Nie wierzmy w „okazje” -80%. Nie ma takich promocji. Uczciwie ustawiona wartość produktu nie skutkuje ogromną przeceną, a jedynie ew. korektą ceny. Niektóre sklepy (m.in. duże sieci handlowe), które mają na wyłączność konkretną serię produkcyjną od danego producenta, mogą sztucznie zawyżać ceny i robić spektakularne obniżki – ponieważ tych produktów nie da się porównać w szybki sposób do innych. Realna cena materaca powinna wynikać bezpośrednio z jakości użytych do produkcji komponentów. Bądźmy realistami. Wyższa cena materaca? A co dostaję w zamian? Najniższa cena? Ale jakim kosztem? Czy najtańszy materac będzie prawdziwą okazją czy też wyłącznie źródłem problemów?

Najtańszy materac HILDING

Nagłówek jest przewrotny. Producent Hilding nie jest najtańszym producentem na rynku, ale zdecydowanie jednym z najlepiej ocenianych w relacji: cena / jakość. Produkcja materacy odbywa się w Polsce. Producent posiada dwie kolekcje materacy: kolekcja FAMILY to materace z 5-letnią gwarancją, kolekcja HILDING to już materace z 15-letnią gwarancją na wkład.

Najtańszym materacem HILDING z kolekcji FAMILY z 5-letnią gwarancją jest materac sprężynowy kieszeniowy STEP.

Najtańszym materacem HILDING z kolekcji HILDING z 15 letnią gwarancją jest materac sprężynowy kieszeniowy CHA-CHA.


Najtańszy materac JANPOL

Podobnie jak w przypadku materacy produkcji Hilding, materace firmy Janpol to przede wszystkim świetna relacja: cena / jakość. Janpol to w 100% polska firma i już 30 lat działalności w dziedzinie produkcji materacy. Firma jest doceniana za jakość swoich materacy i możliwość wyprodukowania materaca w każdym wymiarze wg indywidualnych potrzeb Klienta.

Materace Janpol są dostępne w kolekcjach: 30-lecie, Premium, XL, Regular, Classic, Kids.

Najtańszym materacem JANPOL z kolekcji REGULAR z 3-letnią gwarancją jest materac sprężynowy kieszeniowy WENUS o statusie wyrobu medycznego.

Najtańszym materacem JANPOL z kolekcji PREMIUM z 15-letnią gwarancją jest materac lateksowy FIDES o statusie wyrobu medycznego.


Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto