Łóżka podnoszone

Łóżko podnoszone, łóżko otwierane od boku lub od strony nóg, tapczan – to określenia produktu, który zawiera funkcjonalny pojemnik na pościel. Dostęp do skrzyni na pościel wymaga podniesienia do góry ruchomego stelaża.

Jakie są zalety łóżek tapczanów podnoszonych? Są idealnym rozwiązaniem do mniejszych mieszkań, nie wymagają dodatkowego miejsca do obsługi, jak jest w przypadku klasycznych szuflad wysuwanych na kółkach.

Łóżka podnoszone z pojemnikiem na pościel typu tapczan mogą być wykonane na bazie konstrukcji drewnianej lub tapicerowanej materiałem obiciowym. Stelaż pod materac w łóżku podnoszonym może mieć ramę drewnianą lub metalową. Rama drewniana jest zwyczajowo nieco tańsza, niż rama metalowa oraz umożliwia uzyskanie wymiarów niestandardowych, rama metalowa gwarantuje z kolei najwyższą kulturę pracy. Do pomocy - podczas otwierania i zamykania ruchomej części łóżka podnoszonego  - służą siłowniki. Podnośniki klasyczne wyposażone są w tzw. sprężyny z drutu, siłowniki gazowe stanowią z kolei bardzo duże ułatwienie dla obsługującego tapczan. Zapraszamy do zapoznania się z największą w Polsce ofertą łóżek podnoszonych, którą mamy w naszym sklepie internetowym.

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło