Materace dla puszystych

Wybór materaca jest ważną kwestią dla wszystkich, ale dla osób z nadwagą jego dobór ma szczególne znaczenie. Jakie powinny być materace dla puszystych? Przede wszystkim dopasowane do wagi osoby, która będzie na nich spała, o właściwych wymiarach, twardości a przy tym zapewniające komfort. Jeśli szukasz materacy, które spełniają te warunki, nasz sklep z łóżkami i materacami ma dla Ciebie szereg atrakcyjnych propozycji. Oferujemy materace dla cięższych osób, na których idealnie się wyśpisz, a Twoje ciało w pełni zregeneruje się podczas snu. 

Materac SALSA HILDING piankowy

12 Opinie
Cena regularna
1 579,00 zł
Medyczny

Materac ENYO JANPOL kieszeniowy

6 Opinie
Cena regularna
1 624,00 zł
Medyczny

Materace dla puszystych – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Spanie na nieodpowiednim materacu może skutkować problemami z zasypaniem, trudnością w dobudzeniu się rano, bólami mięśni i kręgosłupa. Z każdą kolejną nocą te dolegliwości się nasilają, nie warto więc bagatelizować problemu i poszukać materaca, który zapewni maksymalny komfort i zdrowy sen. Na pewno powinien on być grubszy niż standardowe materace, które mają grubość 10-15 cm. Materace dla osób z nadwagą powinny mieć minimum 20 cm, im wyższa waga, tym grubszy materac. Odpowiednio dobrana grubość zapewni wysoki komfort i wsparcie całego ciała.

Ważny jest również dobór twardości. Materace posiadają oznaczenia od H1 do H4, a nawet H5 gdzie H1 oznacza bardzo miękki materac, H4 twardy, a H5 bardzo twardy. Twardość dopasowuje się przede wszystkim do wagi użytkownika. Dla osób o wadze między 80 a 100 kg przeznaczone są materace H3, dla osób powyżej 100 kg zalecane są materace twarde - H4, dla osób powyżej 120 kg - bardzo twarde H5. Wartości te są orientacyjne, warto bowiem pamiętać, że w przypadku wysokich, muskularnych osób waga 100 kg nie zawsze musi oznaczać otyłości. 

Jaki materiał materaca dla cięższych osób?

Równie ważny, jak dobór twardości i grubości jest wybór materiału, z którego będzie wykonany materac dla osób o większej masie ciała. Polecamy zwłaszcza materace wykończone matami kokosowymi, które nadają im twardości i stabilności. Są one również odporne na wilgoć, co może mieć znaczenie dla osób, które borykają się z poceniem w nocy. Dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, dobrym wyborem będzie materac zawierający warstwę pianki Thermosilver, która reaguje na zmiany położenia ciała i dopasowuje się do naturalnej budowy. Podobnie jak kokos, zapobiega ona przegrzewaniu się i poceniu. 

Zaczarowana sypialnia – wszystko, czego potrzebujesz, by zdrowo spać

Jeśli oprócz materaca szukasz także łóżka do sypialni, przejrzyj naszą pełną ofertę. Znajdziesz w niej m.in.:

Przejrzyj naszą pełną ofertę i zainwestuj w zdrowy sen. Zaczarujemy Twoją sypialnię, by była miejscem relaksu i codziennej odnowy ciała i ducha.

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło