#Porady

Jaki materac wybrać? Który materac będzie najlepszy?

Historia materaca

Rozmawiając ze swoimi dziadkami mogliśmy usłyszeć opowieść: „kiedyś to się spało na sianie, na materacu ze słomy, i nic człowieka nie bolało. A teraz, to szkoda gadać..”. Czy to oznacza, że dzisiejsze materace są gorsze, niż te dawne, z czasów naszych przodków? Niż te, które nie posiadały wymyślnych technologii, kosmicznych pianek, probiotyków, aloesu, lateksu, srebrnych nici, atestów, certyfikatów? Oczywiście, że nie. Tylko w tamtych czasach nasi dziadkowie byli dziećmi, a ich kręgosłupy nie miały w sobie śladów późniejszych, życiowych doświadczeń. Inwestując w dobry materac - inwestujemy w zdrowie, w obietnicę dobrej kondycji na długie lata. Podziękujemy sobie później, za kilka / kilkanaście lat, kiedy większość z naszych znajomych będzie już niestety stałymi klientami klinik ortopedycznych.

Ewolucja materaca

Pierwsze łóżka człowiek zaczął tworzyć najprawdopodobniej w neolicie, i do tego celu wykorzystywał liście, mech, gałęzie i skóry zwierząt. Inspiracją do tworzenia pierwotnego łóżka były ptasie gniazda. Z upływem stuleci standard posłania wzrastał. Do wypełnienia wkładów materacy stosowano słomę, trzcinę, pierze, wełnę. W epoce renesansu łóżko doczekało się zdobień i efektownego zagłówka oraz „stelaża” pod materacem, wykonanego ze skórzanych pasów.  W XVIII wieku zaczęły się pojawiać łóżka wykonane z metalowej konstrukcji - wyposażone w sprężyny, które pełniły rolę dzisiejszych stelaży. Do wkładów materacy z tego okresu zaczęto stosować maty kokosowe oraz końskie włosie. Przełom XIX i XX wieku to już prawdziwa rewolucja technologiczna w produkcji materacy. Wtedy właśnie wynaleziono sprężynę kieszeniową, choć tak naprawdę wynalazek ten został doceniony dopiero parędziesiąt lat później. Pierwsza połowa XX wieku to olbrzymia popularność materacy wykonanych z tzw. tradycyjnych sprężyn bonellowych. W 1926 roku brytyjska firma Dunlop zaprezentowała technologię wulkanizacji kauczuku, dzięki której otrzymuje się pianę lateksową, wykorzystywaną do produkcji materacy. Ale materace wykonane z lateksu zyskały popularność dopiero w latach 70-tych XX wieku, kiedy drogi lateks naturalny zaczęto zastępować kauczukiem syntetycznym. W latach 90-tych XX wieku miał miejsce kolejny przełom: zastosowanie w produkcji materacy pianki termoelastycznej visco. Pianka używana dotąd tylko przez NASA zdobyła ogromną popularność w produkcji materacy. Kolejne lata, to kolejne nowości: pokrowce 3D z taśmami wentylacyjnymi, nasączone aloesem, środkami bakteriobójczymi, przeplatane srebrnymi nićmi, pikowane piankami visco.

Który materac jest najlepszy?
Nie ma jednego, najlepszego, uniwersalnego materaca dla wszystkich. Każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, inne wymagania zdrowotne. Materace dla dzieci realizują inne potrzeby, niż materace dla seniora. Oczywiście, można sugerować się opinią znajomych, którzy wcześniej zakupili dany materac, i są z niego zadowoleni; ale wyłącznie pod warunkiem, że mają podobne sylwetki i preferencje, co do jego parametrów. Osoby z problemami zdrowotnymi mogą zasięgnąć porady u swojego fizjoterapeuty, który pomoże wskazać optymalną twardość materaca.

Czy twardy materac jest najzdrowszy?
Rzeczywiście można usłyszeć opinie, że tylko i wyłącznie twardy materac będzie najzdrowszy. Oczywiście, w pewnym przypadku może tak być, ale nie jest to generalna zasada. Materac powinien podpierać ciało na całej jego długości. Czyli w sytuacji, w której na twardym materacu położy się wysoka i szczupła osoba, w pozycji bocznej, materac będzie mocno odgniatał jej ramiona i biodra. Dla takiej osoby lepszym wyborem będzie materac o mniejszej twardości, który ułoży kręgosłup w linii prostej, a ramiona i biodra zostaną otulone. Większość producentów materacy oznacza twardość dla osoby o wadze ok 80kg. Czyli jeśli ktoś waży 120kg, materac oznaczony przez producenta jako średni, będzie dla takiej osoby w odczuciu bardzo miękki. Dla osób o wadze dużo mniejszej, np. 60kg, materac oznaczony jako średnio twardy może wydawać się po prostu za twardy. Reasumując: czy twardy materac jest najlepszy? Odpowiedzmy sobie na to pytanie tzw. „testem ściany”. Podejdźmy pod ścianę, i spróbujmy docisnąć się do niej, imitując pozycję zasypiania. Czy będzie nam wygodnie? Oczywiście, że nie.

Rodzaje materacy

Materace sprężynowe bonellowe
Czym są tradycyjne materace bonellowe i dla kogo będą stanowiły najlepszy wybór? Głównym elementem ich budowy są sprężyny. Jaki wpływ na materac ma ich budowa? Sprężyny te wykonane są z wysokiej jakości drutu o średnicy 2,2 mm, a łączy je drut o średnicy 1,8 mm. Taka konstrukcja zapewnia materacowi dużą sztywność oraz trwałość wkładu. Zapewnią odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dopasowując się do potrzeb danej osoby. Dobre podparcie dla układu ruchu zapewni nam zdrowszy i bezpieczniejszy sen. Zapewnienie wygody dla kręgosłupa pozwoli nam także na odciążenie mięśni, z czym wiąże się bardziej efektowny wypoczynek i lepsze samopoczucie po przebudzeniu.

Sprężyny tego rodzaju powinny działać niezależnie od siebie, by móc zapewnić odpowiednie, najlepsze podparcie oraz oczekiwaną wygodę. Dlatego w przypadku, gdy potrzebujemy materaca tego typu do łóżka dwuosobowego, polecamy wybranie dwóch osobnych materacy. Szczególnie, kiedy pod uwagę brana jest znaczna różnica w wadze u osób, dla których przeznaczony ma być ten materac.

Materace sprężynowe kieszeniowe
Szukanie odpowiedniego materaca jest zajęciem czasochłonnym i wymaga przejrzenia wielu ofert, dzięki którym będziemy mogli znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Chcemy pomóc naszym klientom w znalezieniu idealnego materaca, proponując dla nich różne rozwiązania z nadzieją, że znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Przy doborze materaca ważny jest nie tylko jego wymiar, ale także to, jakie ma właściwości. Powinniśmy również wziąć pod uwagę dla kogo materac ma być przeznaczony, by wybrać ten najlepszy.

Jednym z lepszych rozwiązań jest materac kieszeniowy, który ma 260 sprężyn /m2. Dlaczego stanowi on dobry wybór i dla kogo jest przeznaczony? Materace z takim rozłożeniem sprężyn dają nam wspaniałe podparcie dla całego ciała, zapewniając nam wygodę oraz komfort wypoczynku. Materace sprężynowe kieszeniowe najczęściej wybierane są przez osoby śpiące we dwoje, chcące zapewnić obu osobom ten sam poziom maksymalnej wygody. Rozłożenie sprężyn sprawia, że ruch oraz zmiana pozycji przez drugą osobę nie są tak odczuwalne.

Materace sprężynowe kieszeniowe multipocket
Aby zapewnić sobie odpoczynek dobrej jakości oraz odpowiednią wygodę, każdy z nas ma inne wymagania, do których musi dopasować dobry materac. Chcemy pomóc naszym klientom w znalezieniu najlepszego komfortu snu, proponując im szeroką ofertę różnego rodzaju materacy, w których każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego do zaspokojenia swoich wymagań oraz potrzeb.

Dlaczego materace sprężynowe są polecane i dobre? Przede wszystkim, sprężyny działają niezależnie od siebie - dzięki czemu nie odczuwamy tak samo ruchu drugiej osoby, gdyż reszta powierzchni pozostaje nieruchoma. Materace takie polecane są nie tylko dla par, ale także dla osób o wyższej wadze. Sprężyny są trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu materac z nimi sprawdza się jako pewny wybór nawet na kilkanaście lat.

Materace multipocket pozwalają nam na uzyskanie lepszego podparcia dla kręgosłupa i, tym samym, zadbanie od dobry odpoczynek dla naszych mięśni. Większa elastyczność zapewnia dobre dopasowanie do ciała, podnosząc komfort wypoczynku oraz snu.

Materace sprężynowe kieszeniowe bezstrefowe
Jedną z dostępnych opcji są materace kieszeniowe bezstrefowe. Konstrukcja takiego materaca bazuje na sprężynach, które umieszczone są w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu pracują one niezależnie od siebie - co oznacza, że ugięcie jednej nie wywołuje reakcji w kolejnych. Co oznacza to dla użytkownika? Materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a ruch i zmiana pozycji nie są odczuwalne dla osoby, z którą dzielimy łóżko.

Materace kieszeniowe bezstrefowe są szczególnym rodzajem materacy kieszeniowych. Nie mają one strefowego podziału na różne twardości sprężyn na długości materaca. Jest to działanie stosowane w kolekcjach materacy dla dzieci i młodzieży. Zastosowanie sprężyny kieszeniowej bezstrefowej likwiduje ryzyko, że dziecko, które jest niższe, niż osoba dorosła, nie trafi w konkretne twardości wkładu kieszeniowego. Oprócz tego, wkłady sprężynowe bezstrefowe są stosowane w bardzo twardych materacach kokosowych, które z założenia nie pracują strefowo, i w takiej sytuacji stosowanie sprężyn strefowych mija się z celem.

Materace piankowe poliuretanowe
Materace z pianki poliuretanowej mają prostą, jednolitą budowę - nie tracą jednak na swoich właściwościach. Dzięki swojej przewiewności oraz dobrej cyrkulacji powietrza, materace te mają dobre właściwości antyalergiczne, a także tym samym stają się bardziej higieniczne i odpowiednie dla młodszych dzieci. Budowa materaca z pianki poliuretanowej pozwala mu także na świetną izolację termiczną.

Materace te mogą zostać uzupełnione innym wkładem, dzięki któremu zmieni się ich twardość i łatwiej dopasować je swoich potrzeb. Opcja z wkładem kokosowym może pomóc, kiedy potrzebujemy twardszego i bardziej stabilnego, zbitego materaca. Wtedy również nie ulegają tak szybko odkształceniom i wszelkiego rodzaju zgnieceniom, dzięki czemu mogą służyć nam przez kilka lat.

Wybór dobry dla dzieci, do podniesienia komfortu ich snu i zapewniania im wygody podczas odpoczynku. Odpowiedni materac z pianki poliuretanowej może także wspomóc aktywność ruchową dziecka.

Materace piankowe wysokoelastyczne HR
Komfort oraz wygoda są dla ciebie niezastąpione i szukasz nowego materaca, który spełni twoje oczekiwania? Chcesz poprawić jakość swojego snu, podnosząc ją na wyższy poziom? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się materace piankowe wysokoelastyczne. Na rynku cenione są przez to, że komfortem zbliżone są do materacy z pianki lateksowej. Tak samo gwarantują przewiewność i odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu materac nabiera właściwości antyalergicznych i staje się bardziej higieniczny. Pianka wysokoelastycza (inaczej zwana pianką HR) dzięki swojej zwiększonej sprężystość i elastyczności bez problemu dostosuje się do twojego ciała oraz pozycji, w której śpisz.

Materace z dodatkiem pianki termoelastycznej
Pianki termoelastyczne to prawdziwy hit ostatnich lat. Działają odprężająco, zapewniają idealne dopasowanie do praktycznie każdej sylwetki śpiącej osoby. Same w sobie nie są piankami konstrukcyjnymi, czyli potrzebują mieć pod sobą inną konstrukcję, którą może być wkład sprężynowy lub z pianki klasycznej. Warto zainwestować w nowoczesny materac z dodatkiem pianki termoelastycznej, on może dosłownie zmienić życie na lepsze.

Materace w całości lateksowe
W naszej ofercie przygotowaliśmy także materace w całości wykonane z lateksu. Dlaczego zachęcamy do postawienia właśnie na ten wybór? Materace te charakteryzują się wysoką elastycznością oraz doskonałą przepuszczalnością powietrza. Co więcej, wspaniale dopasowują się do kształtu ciała, tym samym zapewniając komfort najwyższego poziomu i pozwalają na prawdziwie regenerujący wypoczynek. Nie odkształcają się jednak na stałe, zachowując swoją pierwotną formę. Porowata struktura lateksu pozwala na swobodną wymianę powietrza, dzięki czemu zachowuje się także właściwa gospodarka wodna organizmu. Ma także właściwości antybakteryjne oraz zapobiega poceniu się w trakcie snu.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zestaw najlepszych materacy, które w całości wykonane są z lateksu. Wybierz jeden dla siebie, przekonaj się co do jego cudownych właściwości i na własnej skórze zobacz jak może zmienić się jakość twojego snu. Skorzystaj z naszej strony internetowej, wybierając coś nowego i dobrego dla swojej sypialni.

Materace z dodatkiem lateksu
Szukasz materaca, dzięki któremu twój sen zmieni się na lepsze? Szukasz czegoś wygodnego, co przeniesie komfort twojego spania na wyższy poziom? Lateks użyty w materacu pomaga na zwiększenie jego sprężystości, poprawiając jakość snu i gwarantując odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Sprawdzą się nie tylko dla osób dorosłych, ale także i dla młodzieży. Ze względu na swoje szczególne właściwości antyalergiczne, polecany jest również dla młodych. Co nie oznacza, że nie znajdzie się dla niego miejsce w sypialni seniorów - przyniesie im ulgę i ukojenie. Dobry jest także dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i mięśniami.

Zrelaksuj swoje ciało, decydując się na materac z dodatkiem lateksu. Wybierz rozluźnienie dla mięśni, spokojny oraz komfortowy sen, który pozwoli ci na lepsze samopoczucie. Zapewniając swojemu ciału odpowiednie podparcie, pozwalasz sobie na wygodniejszy i zdrowszy sen. Sprawdź naszą ofertę w sklepie internetowym i skorzystaj z pomocy, kiedy nie uda ci się podjąć decyzji.

Materace kokosowe
Szukasz twardego materaca, o dobrej wentylacji, przepuszczającego powietrze? Polecamy nasze materace kokosowe, które zapewnią ci nie tylko wygodę, ale także i odpowiedni przepływ powietrza. Przeznaczone i polecane osobom, dla których spanie na twardszych powierzchniach nie sprawia problemu i jest wygodną opcją. Jest to jedno z wielu rozwiązań - to właśnie dzięki naszej szerokiej ofercie, prezentującej wiele modeli, gwarantujemy ci swobodę i brak ograniczeń. Przeglądaj i znajdź coś dla siebie.

Czym materac kokosowy różni się od innych materacy? Dzięki macie kokosowej materac jest utwardzony, usztywniony i odporny na odkształcenia, nawet z biegiem czasu. Włókna kokosowe cechuje duża trwałość, dzięki której wkład materaca zostaje zabezpieczony na dłużej i skutecznie jest utrwalony, dając ci pełną wygodę oraz komfort snu. Włókna kokosowe zapewniają dodatkowo optymalny przepływ powietrza wewnątrz wkładu materacowego.

Materace do stelaży z regulacją położenia głowy / nóg
Stelaż z regulacją położenia głowy i nóg pozwoli ci na znaczne podwyższenie komfortu odpoczynku, jak i snu. Dzięki doborze odpowiedniego materaca, możesz szybko sprawić, że czas spędzony na odpoczynku stanie się jeszcze przyjemniejszy. Co więcej, poczucie bezpieczeństwa pozwoli ci na pełen relaks.

Wybór materaca do stelaży regulowanych powinien być dobrze przemyślany, co ułatwiliśmy dla ciebie, przygotowując najlepsze opcje. Najlepszy będzie materac lateksowy, który pozwoli na idealne dopasowanie nie tylko do twojego ciała, ale także i do stelaża. Wykonanie z lateksu umożliwi osiągnięcie pożądanej sprężystości i elastyczności. Podczas podejmowania decyzji, musimy pamiętać, by materac ten był odporny na zdeformowania i odkształcenia. Podnoszenie i opuszczanie zagłówka oraz podnóżka może doprowadzić do zniszczenia, jeżeli dobierzemy zły materac.

Materace z gwarancją satysfakcji
Szukasz materaca, który będzie niezawodny i spełni wszystkie twoje oczekiwania? Chcesz, by był to trafiony wybór, dzięki któremu poprawi się komfort twojego snu? Z wielką przyjemnością prezentujemy dla ciebie różne opcje, w których możesz znaleźć swoje szczęście. W ofercie tej znajdują się materace, które sprostają wszelkim wymogom, jakie zostaną przed nimi postawione. Pozwól sobie na komfortowy, lepszy sen i pozbądź się wielu zmartwień, decydując się na nowy i lepszy materac. Zawężona oferta pozwoli ci na szybszy, ale pewny wybór materaca.

Nie obawiaj się podjęcia decyzji, możesz zawsze się z nami skontaktować! Chętnie pomożemy w doborze najlepszego materaca. Jeżeli wybrany przez ciebie materac okaże się zbyt miękki lub za twardy, masz 90 dni na wymianę (dotyczy materacy objętych programem Gwarancji Satysfakcji Sembella). Zapoznaj się ze szczegółami gwarancji satysfakcji i wybieraj!

Materace dla par o dużej różnicy wagowej
Dzielenie łóżka z partnerem może sprawić problem, kiedy zachodzi dość duża różnica wagowa. Rezygnowanie z własnego komfortu na rzecz drugiej osoby może okazać się trudne oraz problematyczne. Zły sen wpływa nie tylko na nasz humor, ale także na nasze zdrowie. Ważne jest jednak, by zapewnić zadowolenie obu stronom tego równania. Nie jest to dla nas problemem, gdyż przychodzimy z pomocą i rozwiązaniem dla naszych klientów.

Materace znajdujące się w poniższej ofercie pomogą ci w zażegnaniu powstałego kryzysu. Prezentujemy różnego rodzaju materace, które dzięki swojej budowie pozwolą, by korzystały z niego osoby o innych wymaganiach, nie tylko dotyczące sztywności materaca. Poza swoją praktycznością, materace te urzekają także swoim luksusowym wyglądem i gwarantują ci doskonały, spełniony sen. Po przejrzeniu naszej oferty, na pewno znajdziecie coś dla siebie, co ułatwi budowanie idealnej sypialni i zapewni wam pełen komfort. Teraz obie strony mogą być tak samo wyspane, korzystając z innych właściwości materaca.

Materace dla osób aktywnych i sportowców
Podczas wyboru materaca, zadajesz sobie wiele pytań czego dokładnie potrzebujesz. Każdy z nas ma specjalne potrzeby, a my staramy się dopasować materace do twoich wymagań, jak najbardziej ułatwiając ci to zadanie. Niech twoja sypialnia stanie się wyjątkowym miejscem, a twój odpoczynek będzie pełen komfortu i wygody.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla osób, które są aktywne bądź są sportowcami. Dla takiej osoby ważne będzie dbanie o swoją pozycję oraz o kręgosłup. Zapewnij sobie odprężenie po dniu pełnym wysiłku, dając zmęczonym mięśniom potrzebne ukojenie oraz rozluźnienie. Pozwól, by sen przyniósł dla ciebie pełen wypoczynek. Wybierz dla siebie jeden z wielu materacy, które pomogą ci w poprawieniu kondycji twojego snu, jak wysiłek pomaga ci z kondycją ciała.

W naszej ofercie znajdzie się coś dla profesjonalistów, jak i dla tych, dla których sport jest tylko hobby. Każdy z naszych klientów zasługuje na najlepszy rodzaj odpoczynku, przy czym staramy się dopasować nasze materace specjalnie do waszych potrzeb.

Materace naturalne
Materace naturalne zostały tak zaprojektowane, aby służyły zdrowiu człowieka. Są to produkty, w których komponenty użyte do ich produkcji posiadają sprawdzone pochodzenie i konieczne atesty. Jeśli przywiązujesz wagę do dbałości o zdrowie i środowisko naturalne, poszukaj i zaplanuj zakup materaca z kolekcji ekologicznej / naturalnej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto