#Rankingi

Ranking materacy 2022

Ranking materacy 2022

RANKING NAJLEPSZYCH MATERACY 2022

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, subiektywnym rankingiem najlepszych materacy na rok 2022.

Każdy kolejny rok to nowe modele materacy, materiały i technologie. Ale czasem kierunek zmian może być wyznaczony przez otaczającą nas rzeczywistość. Poprzedni rok 2021 był dotknięty epidemią Covid-19. Problemy z dostępnością surowców, zatory w transporcie. To wszystko przełożyło się na portfolio producentów materacy, którzy byli zmuszeni do wprowadzenia zmian w swojej ofercie. Niektóre materace zostały przeprojektowane, inne zniknęły całkowicie z oferty. Tym niemniej, pojawiło się też na rynku kilka interesujących pozycji. Na końcu artykułu przyznajemy wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Najlepsze materace 2022r

FANDANGO (Hilding)
SALSA (Hilding)

ROCK & ROLL (Hilding)
ENYO (Janpol)

DEMETER (Janpol)
TANGO (Hilding)

PASODOBLE (Hilding)
FLAMENCO (Hilding)
NIOBE (Janpol)

EREBU (Janpol)
FOXTROT (Hilding)

BREAKDANCE (Hilding)
VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nowość w zestawieniu
NOLLI (Janpol) nowość w zestawieniu
HARMONY (Sembella) nowość w zestawieniu
OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu  
AQUA SLEEP (Materasso) nowość w zestawieniu
SMART TWIST (Sembella) nowość w zestawieniu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOWE MATERACE W ZESTAWIENIU 2022

VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nowość w zestawieniu
Materace od dawien dawna były traktowane jako produkty stricte użytkowe, których nie wyposażano w piękne dla oka pokrowce. VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nie wpisuje się w tą tendencję. Włoski producent zadbał o piękny dla oka pokrowiec, który zwróci uwagę nawet najbardziej wymagającego Klienta. Pokrowiec zawiera włókna bambusowe oraz jest przepikowany pianką termoelastyczną, w celu uzyskania maksymalnego komfortu. Materac posiada najwyższy certyfikat medyczny w UE – „Produkt medyczny pierwszej kategorii”. Materac VITALE ARMONIOSO (Magniflex) polecamy Klientom, którzy znają i kochają komfort tzw. „włoskiego materaca”, czyli bardzo przyjemnego, absolutnie nietwardego, wręcz średnio-miękkiego spania, z maksymalnym efektem otulenia. Gwarancja 8 lat.

NOLLI (Janpol) nowość w zestawieniu
Ten materac ma w zasadzie wszystko. Są sprężyny multipocket, jest lateks, jest pianka termoelastyczna, dobra wysokość (24cm), długa gwarancja (15 lat). Czyli wszystko, czego potrzeba dla uzyskania maksymalnego komfortu. Materac NOLLI (Janpol) jest dwustronny, posiada dwie strony twardości - różne także pod kątem funkcjonalności: strona z lateksem dedykowana jest do cieplejszej części roku, strona z pianką termoelastyczną idealnie sprawdzi się w zimne noce. Materac jest absolutnie rewelacyjny, optymalny dla osób o standardowej i szczupłej budowie ciała i orientacyjnej wadze użytkownika z zakresu 60-85 kg.

HARMONY (Sembella) nowość w zestawieniu
Nowość na rynku, a już ogromny sukces. Materac został laureatem konkursu Diament Meblarstwa 2022 r. HARMONY (Sembella) już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę dużą wysokością (26cm) oraz eleganckim, biało-szarym pokrowcem, posiadającym wygodne uchwyty. W produkcji materaca zastosowano sprężyny Multipocket oraz obustronnie piankę termoelastyczną. Producent oferuje 10 letnią gwarancję na wkład. Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, tj. budowę materaca, dużą wysokość wkładu, piękny pokrowiec i długą gwarancję – produkt bryluje w kategorii cena/jakość.

OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu  
Dodatkowe przepikowanie pianką termoelastyczną w pokrowcu to najnowszy trend w produkcji materacy. I w ten trend wpisuje się materac OXYGEN MOTION (Materasso). Pozwala to na uzyskanie odczucia maksymalnego komfortu oraz dopasowania do każdej sylwetki śpiącej osoby. Pianka Oxygen została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Pomimo średniej twardości, materac jest bardzo wytrzymały: posiada obciążenie ortopedyczne pozwalające udźwignąć ciężar do 150kg. Gwarancja 10 lat.

AQUA SLEEP (Materasso) nowość w zestawieniu
Z nowości materacowych na uwagę zasługuje materac AQUA SLEEP (Materasso). Wrażenia z użytkowania tego produktu można porównać do spania na łóżku wodnym: mamy tutaj efekt maksymalnego otulenia oraz rozluźnienia. Do produkcji materaca użyto dobrze „oddychającej” pianki termoelastycznej, która pomimo swoich parametrów jest przewiewna i nie powoduje efektu przegrzewania się. AQUA SLEEP (Materasso) wyznacza nowy kierunek w rozwoju materacy z pianką termoelastyczną. Gwarancja 5 lat.

SMART TWIST (Sembella) nowość w zestawieniu
Pomysł na produkcję tego materaca nie jest nowy. Dwie pianki, dwie różne strony twardości, połączone ze sobą. Ale uwagę zwraca wysoki standard wykonania przy rozsądnej cenie. Odbiorcą materaca SMART TWIST (Sembella) są dzieci i młodzież. Dwukolorowy pokrowiec, wyposażony w uchwyty (co jest miłym zaskoczeniem), podkreśla dwustronność materaca. Strony twardości są wyraźnie opisane za pomocą metki wszytej w pokrowiec i faktycznie można odczuć różnicę twardości, obracając materac - góra/dół. Gwarancja 5 lat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOSTAŁE MATERACE W ZESTAWIENIU

W poszukiwaniu większej - ale nie skrajnej - twardości - patrzymy na materac kieszeniowy FANDANGO (Hilding). Materac ma dwie różne strony twardości: z jednej strony materac jest średni - z pianką, z drugiej strony jest twardszy - kokosowo-piankowy. Warstwa kokosu nie jest bardzo gruba - więc kokos nie sprawia żadnego dyskomfortu, tym bardziej, że na kokosie jest jeszcze warstwa miłej w odczuciu pianki. FANDANGO (Hilding) to bardzo uniwersalny materac dla osób lubiących trochę twardsze podparcie (ale nie bardzo twarde). Materac medyczny 8% VAT. Gwarancja 5 lat.

A jeśli szukamy materaca dla pary, o różnej wadze śpiących osób? Materac piankowy z pianką termo/visco SALSA (Hilding) wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Pianka termoelastyczna unikalnie dopasowuje się do użytkownika - a sztywniejsza (pod pianką termo) pianka konstrukcyjna stanowi dobre podparcie także dla osób o większej wadze. SALSA (Hilding) nie faluje, nie przenosi drgań, i przyjemnie otula - nie chcemy z tego materaca schodzić. Materac medyczny 8% VAT. Absolutny BESTSELLER. Gwarancja 15 lat.

ROCK & ROLL (Hilding) to uniwersalny materac piankowy o średniej twardości, idealny dla starszych dzieci, studentów, par o mniejszej i standardowej wadze. Materac ROCK & ROLL (Hilding) jest stosunkowo lekki, co będzie zaletą przy łóżkach podnoszonych. Pokrowiec materaca jest wyposażony w wygodne uchwyty, które ułatwiają przewracanie góra/dół oraz głowa/nogi. Gwarancja 15 lat.

ENYO (Janpol) to najpopularniejszy materac polskiego producenta materacy Janpol. Klasyczne podejście do uzyskiwania twardości materaca (poprzez np. zastosowanie maty kokosowej) zostało zastąpione innowacyjną, twardszą sprężyną kieszeniową o większej średnicy drutu, dzięki czemu w ENYO (Janpol) uzyskano dużą twardość wkładu, bez straty punktowego podparcia ciała śpiącej osoby. Materac ENYO (Janpol) jest bardzo uniwersalny, z jednej strony posiada komfortową piankę termoelastyczną visco, a z drugiej strony klasycznie odbijającą piankę wysokoelastyczną. Czyli praktycznie rzecz biorąc, materac ma dwie strony użytkowe zima/lato, ale z zachowaniem funkcji prania pokrowca, czego nie było w znanych dotąd materacach. Gwarancja 7 lat.

Dla osób o standardowej wadze, które szczególnie cenią lateks - z pewnością wskazać można materac lateksowy DEMETER (Janpol). W porównaniu do innych materacy lateksowych - materac DEMETER  można nabyć w rozsądnej (jak na lateks) cenie, i cieszyć się z jego wielu zalet (idealne wypoziomowanie względem kręgosłupa, brak ucisku). Materac rehabilitacyjny 8% VAT. Gwarancja 5 lat.

A gdyby w jednym materacu połączyć zalety elastyczności lateksu i twardości sprężyn kieszeniowych? Materac TANGO (Hilding) jest bardzo przyjemnym kompromisem. Z jednej strony materaca, na twardym wkładzie sprężyn kieszeniowych - warstwa lateksu bardzo dokładnie podpiera ciało śpiącej osoby. Ale jeśli TANGO (Hilding) obrócimy na drugą stronę, poczujemy stabilne podparcie z klasycznej pianki. Gwarancja 15 lat.

Dla osób o dużej wadze i dla fanów twardszego spania - zwracamy uwagę na materac kieszeniowy PASODOBLE (Hilding). Ale osoby o standardowej wadze też mają szansę się na tym materacu "odnaleźć" - na obustronnych warstwach usztywniających (sizal / kokos) jest jeszcze pianka, która podpiera nasz kręgosłup na całej jego długości. PASODOBLE (Hilding) to materac medyczny 8% VAT. BESTSELLER. Gwarancja 15 lat.

W grupie materacy kieszeniowych MULTIPOCKET warto zwrócić uwagę na: FLAMENCO (Hilding)To bardzo komfortowy materac, i co ciekawe - nie jest miękki, pomimo mniejszej średnicy sprężyn (w porównaniu do klasycznych materacy kieszeniowych). Większa ilość sprężynek powoduje więcej punktów podparcia naszego ciała i jeszcze lepszy komfort. I ta możliwość wyboru preferowanej strony użytkowej materaca - z lateksem lub pianką WE - to ogromna zaleta FLAMENCO (Hilding). Gwarancja 15 lat.

A jeśli chcielibyśmy zakupić bardzo przyjemny, stosunkowo miękki, materac kieszeniowy? Zwróćmy uwagę na materac NIOBE (Janpol) . Materac w bardzo dobrej - jak na multipocket - cenie, o dwóch różnych stronach użytkowych. Dodatkowa certyfikacja medyczna to niewątpliwy atut tej pozycji. Gwarancja 5 lat.

Za miękko? Wciąż za miękko? Jeśli szukamy bezpośredniej twardości - to tylko EREBU (Janpol) . Materac kieszeniowy bezstrefowy, i ten ogromny kokos po obu stronach materaca. Nie ma pianki, więc od razu jest twardo. Zawsze. Ale może akurat takiego materaca EREBU (Janpol) szukamy? EREBU (Janpol) to klasyk twardego spania! Gwarancja 3 lata.

Najtwardszy materac sprężynowy kieszeniowy to EREBU (Janpol). A najtwardszy na rynku materac piankowy? To FOXTROT (Hilding). Zalety? Mniejszy ciężar, w porównaniu do twardych materacy sprężynowych, większa oddychalność, wygodne uchwyty w pokrowcu, ułatwiające obracanie materaca FOXTROT (Hilding) w płaszczyznach góra/dół oraz głowa/nogi, co znacznie wydłuża żywotność materaca. Gwarancja 15 lat.

A materac dla starszego dziecka lub nastolatka? BREAKDANCE (Hilding) materac piankowy - dwustronny materac o różnych stronach twardości. I jeszcze ten kolorowy pokrowiec. BREAKDANCE (Hilding) to dobry wybór dla energetycznych dzieci i młodzieży (materace piankowe mają większą punktową wytrzymałość na ew. uszkodzenia w porównaniu do materacy kieszeniowych). Gwarancja 5 lat.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYNIKI RANKINGU NAJLEPSZYCH MATERACY 2022

Kategoria: cena/jakość

1. 
FANDANGO (Hilding)
2. 
NIOBE (Janpol)
3. HARMONY (Sembella) nowość w zestawieniu

Kategoria: materac piankowy

1. 
VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nowość w zestawieniu
2. 
SALSA (Hilding)
3AQUA SLEEP (Materasso) nowość w zestawieniu
4. OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu
5. 
ROCK & ROLL (Hilding)


Kategoria: materac z pianką termoelastyczną
1. 
VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nowość w zestawieniu
2. 
HARMONY (Sembella) nowość w zestawieniu
3
SALSA (Hilding)
4. AQUA SLEEP (Materasso) 
nowość w zestawieniu
5. OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu

Kategoria: materac uniwersalny
1. 
FANDANGO (Hilding)
2. 
ENYO (Janpol)
3. 
NIOBE (Janpol)

Kategoria: materac twardy
1. 
EREBU (Janpol)
2. 
FOXTROT (Hilding)
3. 
PASODOBLE (Hilding)
4. ENYO (Janpol)


Kategoria: materac dla par
1. 
SALSA (Hilding)
2. 
NOLLI (Janpol) nowość w zestawieniu
3. 
ENYO (Janpol)
4. HARMONY (Sembella) nowość w zestawieniu

Kategoria: materac dla seniora
1. 
PASODOBLE (Hilding)
2. 
TANGO (Hilding)
3. 
DEMETER (Janpol)


Kategoria: lekkie materace do łóżek podnoszonych
1. 
ROCK & ROLL (Hilding)
2. SALSA (Hilding)
3. AQUA SLEEP (Materasso) nowość w zestawieniu
4. OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu


Kategoria: materace dla starszych dzieci i młodzieży
1. 
BREAKDANCE (Hilding)
2. SMART TWIST (Sembella) nowość w zestawieniu

Kategoria: materace kieszeniowe multipocket
1. NOLLI (Janpol)
 nowość w zestawieniu
2.
 FLAMENCO (Hilding)
3. 
NIOBE (Janpol)

Kategoria: materac z efektem maksymalnego otulenia
1. 
 VITALE ARMONIOSO (Magniflex) nowość w zestawieniu
2.  
OXYGEN MOTION (Materasso) nowość w zestawieniu
3. AQUA SLEEP (Materasso) nowość w zestaw

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło