#Porady

Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezwykle ważny. To od niego zależy komfortowy i zdrowy sen. Jaki materac na łóżko kontynentalne jest najlepszy?

Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest niezwykle ważny. To od niego zależy komfortowy i zdrowy sen. Jaki materac na łóżko kontynentalne jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym przez nas poradniku. Odkryjesz także, czym różni się materac piankowy od sprężynowego i kto powinien wybrać model kokosowy.

Jak dobrać materac do łóżka kontynentalnego?

Urządzając nowoczesną sypialnię, coraz więcej osób decyduje się na łóżka kontynentalne. Skąd wynika ich popularność? Łóżko kontynentalne jest wyższe niż standardowe modele, materac znajduje się na wysokości około 60-70 cm nad podłogą. Dzięki temu zmiana pozycji ciała ze stojącą na siedzącą jest prosta i komfortowa. Wyróżnia je także zagłówek, który jest niezwykle wygodny oraz tapicerowana skrzynia.

Model kontynentalny łóżka do sypialni ma także dość charakterystyczną budowę. Przede wszystkim nie ma ramy po bokach, a więc jego warstwą zewnętrzną są materace. Podstawą łóżka jest skrzynia (boxspring), która wypełniona jest bonellowymi sprężynami, które rozkładają się równomiernie pod wpływem nacisku ciała. Dzięki temu gwarantują wygodę i zwiększają wytrzymałość łóżka. Boxspring stanowi podporę dla pozostałych elementów. Kolejną warstwą jest materac właściwy, którego zadaniem jest zapewnienie stabilnej podpory dla kręgosłupa i odciążenie karku, barków czy biodra. Na nim często umieszany jest materac nawierzchniowy, który nie tylko zabezpiecza materac właściwy przed zabrudzeniem, ale także gwarantuje komfort. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku.

Ze względu na budowę łóżka kontynentalnego wybór najlepszego materaca wielu osobom wydaje się niezwykle trudny. Nie jest to jednak kwestia tak skomplikowana. Dzięki nam dowiesz się, jaki materac do łóżka kontynentalnego wybrać.

Materace kontynentalne

Materac do łóżka kontynentalnego powinien gwarantować najlepsze warunki do zdrowego i komfortowego snu. Wybierając odpowiedni model, unikniesz bólu pleców czy problemów ze znalezieniem wygodnej pozycji. Materac właściwy zazwyczaj posiada kieszeniowy wkład, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by umieścić w skrzyni dowolny model. Warto jednak zadbać o to, by był nie tylko wysokiej jakości, ale także dostosowany do Twoich potrzeb.

Jak wybrać materac do spania? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego twardość. Należy ją dobrać do wagi użytkownika łóżka. Materac kontynentalny może być miękki, średnio twardy, twardy lub bardzo twardy. Im większy ciężar ciała, tym twardszy model należy wybrać.

 • • Materac miękki – waga nieprzekraczająca 60 kg,
 • • Materac średnio twardy – waga pomiędzy 60-100 kg,
 • • Materac twardy – waga powyżej 100 kg,
 • • Materac bardzo twardy – waga powyżej 120 kg.

To, jaki materac wybrać zależy od wielu czynników. By podjąć świadomą decyzję, należy zapoznać się z parametrami technicznymi modeli dostępnych na rynku. Postanowiliśmy ułatwić Ci to zadanie, przybliżając specyfikę:

 • • materaców piankowych,
 • • materaców sprężynowych,
 • • materaców hybrydowych,
 • • materaców kokosowych.

Materace piankowe

Materace piankowe przeznaczone są dla osób o niskiej wadze. Dlatego doskonale sprawdzą się do łóżka dla dziecka lub nastolatka. Materac piankowy może mieć różne właściwości w zależności od surowca, z którego powstał. Wykonany może być ze sprężystej pianki wysokoelastyczna, reagującej na ciepło pianki termoelastycznej lub wysoce higienicznej pianki lateksowej.

 • • Materace piankowe wysokoelastyczne – charakteryzują się wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Są trwalsze i bardziej odporne na odkształcenia od ich sprężynowych odpowiedników.
 • • Materace termoelastyczne z pianki – dopasowuje się do kształtu ciała, eliminując napięcie mięśniowe.
 • • Materace lateksowe – wyróżniają się dużą wytrzymałością i długowiecznością. Są także antyalergiczne, higieniczne i gwarantują dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia.

Materace sprężynowe

Decydując się na materac sprężynowy, warto wybrać model kieszeniowy. Wyróżnia go przede wszystkim budowa. Każda ze sprężyn znajduje się w osobnym woreczku, które nie są ze sobą połączone. Dzięki temu materac dostosowuje się do sylwetki, zapewnia wsparcie dla ciała i gwarantuje doskonały komfort podczas snu.

Materace hybrydowe

Ciekawą propozycją jest także hybrydowy materac na łóżko kontynentalne. To połączenie sprężyn multipocket z pianką termoelastyczną i wysokoelastyczną. Dzięki temu jest nie tylko wytrzymały, ale i niezwykle komfortowy. Materace hybrydowe są bardzo wysokie (25-30 cm), dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku łóżek kontynentalnych.

Materace kokosowe

Materace kokosowe zaliczają się do kategorii twardych lub bardzo twardych, dlatego doskonale sprawdzają się dla użytkowników o wadze przekraczającej 100 kg. We wnętrzu posiadają warstwę maty kokosowej, która zapewnia optymalne podparcie sylwetki.

Materace w Zaczarowanej Sypialni

Wiesz już, jaki materac na łóżko kontynentalne chcesz kupić? Sprawdź nasz sklep z łóżkami! Kupisz u nas materace dostosowane do Twoich potrzeb i preferencji. Zobacz także łóżka drewniane!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło