Najczęściej zadawane pytania

Nie podejmujemy się subiektywnego dopasowywania kolorów do mebli innych producentów. Łóżko można wybarwić na jeden z kolorów z kolekcji naszych dostawców; ew. możemy wykonać łóżko surowe nielakierowane do wybarwienia we własnym zakresie przez Klienta.

Przy wymiarach innych niż pełne wymiary należy złożyć mailem prośbę o wycenę niestandardową (np. łóżko pod materac 90x210 gdzie długość jest większa niż standardowe 200cm lub np. łóżko piętrowe wyższe niż standardowe); sprawdzimy następnie możliwość wykonania takiego łóżka / materaca u producentaBardzo prosimy każdorazowo pytać o konkretny przypadek..

Bardzo prosimy każdorazowo pytać o konkretny przypadek.

W opisie każdego łóżka wymieniony jest rodzaj zastosowanego drewna (np.sosna, brzoza, buk, dąb), są też osobne kategorie łóżek w menu w sklepie internetowym pod kątem rodzaju drewna. Jeśli w sklepie nie ma danego rodzaju drewna - nie ma możliwości wykonania.

W opisie każdego materaca jest zawarta informacja odnośnie możliwych do zastosowania pokrowców; w przypadku wątpliwości prosimy o przesłanie zapytania e-mail.

Wszystkie łączniki potrzebne do skręcenia łóżka są dostarczane z łóżkiem wraz z instrukcją. Do niektórych łóżek dołączany jest też kluczyk imbusowy nr 4 do śrub M6. Teoretycznie - montaż można więc zrealizować w/w kluczykiem i śrubokrętami (śrubokręty nie są dołączane do akcesoriów montażowych), choć niewątpliwe ew.wkrętarka akumulatorowa znacznie przyspieszy montaż (przykręcenie np. płyt pilśniowych do desek nośnych pojemnika na pościel w łóżkach wymaga użycia wkrętarki z odpowiednim bitem). W przypadku niektórych łóżek wymagane jest dodatkowo użycie klucza płaskiego nr 10 lub 13.

Montaż nie jest najprostszym z możliwych montaży, bo nie taki jest cel. Łóżko ma służyć jak najdłużej, tak więc zastosowane połączenia muszą być podporządkowane temu celowi. I tak np. zamiast połączeń śrubowych teoretycznie można by było zastosować łatwe i szybkie w montażu zaczepy (i to nawet tańsze niż śruby), ale nie gwarantowałyby one stabilności konstrukcji. Generalnie – montaż jest oczywiście czasochłonny (w zależności od modelu), ale posiłkując się instrukcją Klient nie będzie miał problemu z montażem.OGÓLNA UWAGA MONTAŻOWA - wstępny montaż wykonujemy na tzw. "luźnych śrubach", nie dokręcając śrub do maksimum.)

Łóżka są pakowane w częściach, do samodzielnego montażu. Najdłuższe elementy łóżka to paczka z deskami nośnymi (zwykle 200cm długości). Łóżko bez materaca zmieści się więc nawet do zwykłego sedana, jeśli tylko na długości wewnątrz samochodu będzie 200cm (fotel pasażera kładziemy na płasko albo przesuwamy go maksymalnie do przodu i stawiamy max do pionu). Największą przestrzeń zajmują materace - o ile nie są fabrycznie zrolowane. Materac zrolowany w rolce można przewieźć każdym samochodem. W przypadku materacy pakowanych "na płasko" - materace o szerokości 120cm i więcej wymagają już do przewozu samochodu dostawczego.)

Nie - nie musicie Państwo zaznaczać; boczki są wiercone przez producenta ZACZAROWANA SYPIALNIA uniwersalnie - montażysta decyduje, czy chce mieć wyższy boczek bo lewej, czy też prawej stronie.)

Dla materaca o wymiarze:- 80x200, pracuje w obrysie łóżka, o ile jest zastosowany tzw. "mały podnośnik sypialkowy",- 90x200, 100x200: szczęka wysuwa się poza obrys łóżka o ok 6cm,- 120x200, 140x200, 160x200: szczęka wysuwa się poza obrys łóżka o ok. 16cm.Powyższe dane dotyczą tradycyjnych podnośników ze sprężynami z drutu.W przypadku podnośników gazowych - ruchoma szczęka pracuje w obrysie łóżka

Dla łóżek o różnych szerokościach materaca stosowane są różne typy podnośników. Podnośnik musi być dostosowany do obciążenia, które jest naturalnie większe dla łóżek o większych szerokościach. Konstrukcja podnośnika musi też go zabezpieczać przed ew. przeciążeniem i uszkodzeniem. I tak np. podnośnik dla łóżka o szerokości materaca 90cm jest mniejszy ale o większym kącie rozwarcia, niż np. dla łóżka o szerokości materaca 140cm, gdzie występuje podnośnik o większym ramieniu ale o mniejszym kącie rozwarcia. Reasumując: kąt rozwarcia skrzyni jest inny ze względów konstrukcyjno-technologicznych.)

Niestety, nie oferujemy takiej usługi. Każde np. bejcowane łóżko jest dodatkowo lakierowane lakierem bezbarwnym, który zabezpiecza łóżko mechanicznie oraz dodatkowo utrwala bejcę. Aby zmienić wybarwienie łóżka, należałoby usunąć mechanicznie wierzchnią warstwę lakieru oraz możliwie mocno zetrzeć bejcę. Następnie położyć warstwę nowego wybarwienia. Takie czynności są pracochłonne, producenci mebli - w warunkach produkcyjnych - nie są w stanie takich usług oferować. Dla Klientów, którzy od początku mają wątpliwości co do wyboru konkretnego wybarwienia oraz którym zależy na idealnym dopasowaniu koloru do mebli już istniejących w mieszkaniu - sugerujemy najbezpieczniejszą formę zamówienia - wybór łóżka surowego nielakierowanego, do wybarwienia we własnym zakresie.

Otwory na spodzie nóżek od szczytów łóżka to otwory technologiczne, które były ew. wykorzystywane podczas lakierowania elementów w zakładzie produkcyjnym. Otwory nie mają innej, praktycznej funkcji i nie służą do montowania żadnych dodatkowych elementów.

Sprawa wygląda różnie w zależności od producenta i danego modelu łóżka. Niektórzy producenci łóżek piętrowych zaznaczają w ofertach, że ich łóżka są wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Jeśli z kolei w opisie łóżka nie ma informacji, że jest to łóżko dla dzieci i młodzieży, oznacza to - że na łóżku mogą spać osoby dorosłe. Generalnie racjonalnie przyjmuje się, że na górnym poziomie łóżka mogą spać bezpiecznie osoby o wadze do 100 kg.

Przy materacu o grubości 10cm - materac wystaje już ok 2cm ponad konstrukcję tapczana. Każdy więc materac, którego grubość będzie większa bądź równa 10cm, będzie odpowiedni do łóżka tapczana (im większa grubość materaca, tym większy komfort przysiadania na łóżku, ponieważ konstrukcja łóżka nie będzie się wpijała w podudzia siadającej osoby."

Sprężyny są elementami eksploatacyjnymi, więc ich pierwotna moc zużywa się w miarę użytkowania tapczana. Im większy ciężar stelaża i materaca / pościeli / innych elementów na łóżku - tym ten proces przebiega szybciej. Trudno więc jednoznacznie określić sugerowany termin wymiany. Sprężyny są dostępne do zakupu w naszym sklepie internetowym - decydując się na ich zakup należy sprawdzić długość sprężyn w posiadanym łóżku, i sprężyny o podobnej długości zakupić w naszym sklepie lub u innych sprzedawców, oferujących tego typu elementy do tapczanów.

Zanim zgłoszą Państwo ew. niekompletność zestawu - bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie WSZYSTKICH paczek. Produkcja stara się minimalizować ilości wysyłanych paczek, mając równocześnie na uwadze bezpieczeństwo przesyłki. I tak - drabinka do łóżka piętrowego - jest najczęściej umieszczana w paczce między materacami piankowymi do łóżka.

Zanim zgłoszą Państwo ew. niekompletność zestawu - bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie WSZYSTKICH paczek. Woreczek z drobnymi łącznikami i instrukcją do łóżka znajduje się zwykle w paczce ze SZCZYTAMI bocznymi, ale już np. inne elementy do skrzyni (wymienione w instrukcji) - np. sprężyny, kątowniki i złącza - mogą się znajdować w paczce z długimi deskami do skrzyni.

Sytuacja wygląda różnie w zależności od producenta. Producenci ZACZAROWANA SYPIALNIA oraz Drewmax nie oferują możliwości wykonania łóżka w wersji bezsęcznej; zdrowe sęki (takie, które nie wypadają i nie osłabiają konstrukcji) są naturalne dla łóżek drewnianych. Producent Stolmis oferuje z kolei możliwość wyboru wersji: sęcznej lub bezsęcznej i dodatkowo wersji zagłówka: AB (zagłówek z jednostronnie bezsęcznymi deskami lub jednostronnie zdrowymi sękami) lub AA (zagłówek z obustronnie bezsęcznymi deskami lub obustronnie zdrowymi sękami).

Kurier/spedycja dowozi towar na wskazany przez Klienta adres - pod drzwi główne budynku, ale nie ma obowiązku wnoszenia paczek na konkretne piętro pod drzwi mieszkania chyba,że została wykupiona usługa dodatkowa - WNOSZENIE DO MIESZKANIA. Prawie każdą paczkę z elementami łóżka jest w stanie przenieść pojedyncza osoba - wyjątkiem są materace większych rozmiarów, gdzie konieczna jest pomoc drugiej osoby.

DREWNO CIEMNIEJE. Łóżko drewniane to produkt naturalny, czyli wraz z upływem czasu kolor produktu może ulec zmianie (np. wskutek ekspozycji na promienie słoneczne itp.). Łóżko drewniane - wykonane z np. sosny - naturalnie ciemnieje; nowe łóżko dopiero co wyprodukowane - zawsze będzie jaśniejsze od łóżka już wcześniej eksploatowanego w mieszkaniu, największe zmiany widać na naturalnej lakierowanej sośnie i jasnych bejcach, np. bejcy białej (łóżko bejcowane na biało zmienia się wraz z upływem czasu w kierunku biało-kremowego). Jeśli pokryjemy łóżko farbą akrylową - efekt zmiany koloru wraz z upływem czasu będzie dużo mniejszy, niż w przypadku łóżka naturalnego pokrytego tylko lakierem czy też bejcą i lakierem.

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło