Materace do łóżek piętrowych

Łóżka piętrowe to wygodne rozwiązanie do małych przestrzeni. Sprawdzają się w pokojach dzieci, ale i np. w hostelach. Jaki materac do łóżka piętrowego wybrać, aby zapewnił komfortowy sen? Przede wszystkim o odpowiedniej twardości, dostosowanej do osób, które będą na nim spały i grubości nieprzekraczającej wysokości ramy łóżka. Nasz sklep oferuje materace do łóżek piętrowych, które sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Materac JUNIOR HEVEA

2 Opinie
701,00 zł
Medyczny

Materac JUNIOR MAX HEVEA

1 Opinie
993,00 zł
Medyczny

Materac SNUDO MAX HEVEA

1 Opinie
936,00 zł
Medyczny

Materac SNUDO HEVEA

1 Opinie
610,00 zł
Medyczny

Jak wybrać idealny materac do łóżka piętrowego?

Kupując materac do łóżka piętrowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważny jest przede wszystkim rozmiar i grubość materaca, który musi pasować do ramy łóżka. Niektóre materace, które można wykorzystać do łóżka pojedynczego, są zbyt grube dla łóżka piętrowego. Zastosowanie zbyt grubego materaca ograniczy swobodę ruchów osoby śpiącej na dole, a w przypadku łóżka na górze – może stworzyć ryzyko wypadnięcia. Należy więc zmierzyć ramę łóżka i dopasować do niej materac tak, aby za bardzo ponad nią nie wystawał.

Nie bez znaczenia jest również twardość. Inną będzie miał materac do łóżka dla dzieci, inną powinny mieć materace na łóżko piętrowe do schroniska czy hostelu, gdzie będą spać głównie dorosłe osoby. Oznacza w pięciostopniowej skali, twardość materaców oscyluje od bardzo miękkiej (H1) do bardzo twardej (H5). Miękkie materace przeznaczone są dla dzieci i osób ważących poniżej 50 kg, podczas gdy najtwardsze dla osób o wadze ponad 120 kg. Specjaliści twierdzą jednak, że w przypadku dzieci najkorzystniejszym wyborem będą materace H2 – średnio miękkie, ponieważ ich rosnące ciała wymagają dobrego podparcia. Z kolei do miejsc takich jak hostele, w których sypiają osoby o różnej budowie, najlepiej wybrać materac H3 – średniej twardości. Takie podparcie będzie dla większości osób wystarczająco komfortowe na kilka noclegów.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału użytego do wypełnienia materaca, ponieważ wpływa on na jego trwałość i poziom komfortu. Dla dzieci polecane są materace lateksowe, odporne na zniekształcenia, sprężyste, a do tego antyalergiczne. Równie dobrym wyborem będą materace z nowoczesnej, lekkiej pianki, np. HR lub T25. Dla osób dorosłych, do hosteli sprawdzą się materace z dodatkową warstwą w postaci maty kokosowej. Nadaje ona materacowi trwałość, stanowi dobre podparcie, jest odporna na wilgoć i odkształcenia. Zapewnia tym samym długie użytkowanie bez utraty właściwości materaca.

Nasz sklep z łóżkami ma w ofercie materace zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla dorosłych.

Zaczarowana sypialnia – wszystko dla Twojego zdrowego snu

Masz już materac? Czas na zakup łóżka do sypialni. Przejrzyj naszą bogatą ofertę łóżek dla dzieci i dorosłych. Znajdziesz tu m.in.:

Niezależnie od tego, co wybierzesz, masz pewność, że produkty, które do Ciebie trafią, są wykonane z najwyższą dbałością o detale. Skosztuj zdrowego snu!

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło