#Rankingi

Ranking najlepszych materacy 2021

Ranking najlepszych materacy 2021

RANKING NAJLEPSZYCH MATERACY 2021

Wybór najlepszego materaca jest rzeczą bardzo subiektywną, nie ma jednego konkretnego modelu idealnego dla wszystkich. Ale można zminimalizować ryzyko nietrafionego doboru materaca. Są materace, które Państwo szczególnie lubicie, które się Państwu podobają, i zdecydowanie częściej wybieracie je do swojej sypialni. Co więcej, polecacie je też Państwo swoim znajomym. Poniższy RANKING NAJLEPSZYCH MATERACY 2021 to zbiór najpopularniejszych modeli, bestsellerów sprzedaży. Rekomendujemy je Państwu na podstawie naszych doświadczeń i Państwa zadowolenia z przesypianych nocy. Na końcu artykułu przyznajemy wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

FANDANGO (Hilding)
SALSA (Hilding)

ROCK & ROLL (Hilding)
ENYO (Janpol)

DEMETER (Janpol)
TANGO (Hilding)

PASODOBLE (Hilding)
FLAMENCO (Hilding)
NIOBE (Janpol)

EREBU (Janpol)
FOXTROT (Hilding)

BREAKDANCE (Hilding)

W poszukiwaniu większej - ale nie skrajnej - twardości - patrzymy na materac kieszeniowy FANDANGO (Hilding). Materac ma dwie różne strony twardości: z jednej strony materac jest średni - z pianką, z drugiej strony jest twardszy - kokosowo-piankowy. Warstwa kokosu nie jest bardzo gruba - więc kokos nie sprawia żadnego dyskomfortu, tym bardziej, że na kokosie jest jeszcze warstwa miłej w odczuciu pianki. FANDANGO (Hilding) to bardzo uniwersalny materac dla osób lubiących trochę twardsze podparcie (ale nie bardzo twarde). Materac medyczny 8% VAT. Gwarancja 5 lat.

A jeśli szukamy materaca dla pary, o różnej wadze śpiących osób? Materac piankowy z pianką termo/visco SALSA (Hilding) wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Pianka termoelastyczna unikalnie dopasowuje się do użytkownika - a sztywniejsza (pod pianką termo) pianka konstrukcyjna stanowi dobre podparcie także dla osób o większej wadze. SALSA (Hilding) nie faluje, nie przenosi drgań, i przyjemnie otula - nie chcemy z tego materaca schodzić. Materac medyczny 8% VAT. Absolutny BESTSELLER. Gwarancja 15 lat.

ROCK & ROLL (Hilding) to uniwersalny materac piankowy o średniej twardości, idealny dla starszych dzieci, studentów, par o mniejszej i standardowej wadze. Materac ROCK & ROLL (Hilding) jest stosunkowo lekki, co będzie zaletą przy łóżkach podnoszonych. Pokrowiec materaca jest wyposażony w wygodne uchwyty, które ułatwiają przewracanie góra/dół oraz głowa/nogi. Gwarancja 15 lat.

ENYO (Janpol) to najpopularniejszy materac polskiego producenta materacy Janpol. Klasyczne podejście do uzyskiwania twardości materaca (poprzez np. zastosowanie maty kokosowej) zostało zastąpione innowacyjną, twardszą sprężyną kieszeniową o większej średnicy drutu, dzięki czemu w ENYO (Janpol) uzyskano dużą twardość wkładu, bez straty punktowego podparcia ciała śpiącej osoby. Materac ENYO (Janpol) jest bardzo uniwersalny, z jednej strony posiada komfortową piankę termoelastyczną visco, a z drugiej strony klasycznie odbijającą piankę wysokoelastyczną. Czyli praktycznie rzecz biorąc, materac ma dwie strony użytkowe zima/lato, ale z zachowaniem funkcji prania pokrowca, czego nie było w znanych dotąd materacach. Gwarancja 7 lat.

Dla osób o standardowej wadze, które szczególnie cenią lateks - z pewnością wskazać można materac lateksowy DEMETER (Janpol). W porównaniu do innych materacy lateksowych - materac DEMETER  można nabyć w rozsądnej (jak na lateks) cenie, i cieszyć się z jego wielu zalet (idealne wypoziomowanie względem kręgosłupa, brak ucisku). Materac rehabilitacyjny 8% VAT. Gwarancja 5 lat.

A gdyby w jednym materacu połączyć zalety elastyczności lateksu i twardości sprężyn kieszeniowych? Materac TANGO (Hilding) jest bardzo przyjemnym kompromisem. Z jednej strony materaca, na twardym wkładzie sprężyn kieszeniowych - warstwa lateksu bardzo dokładnie podpiera ciało śpiącej osoby. Ale jeśli TANGO (Hilding) obrócimy na drugą stronę, poczujemy stabilne podparcie z klasycznej pianki. Gwarancja 15 lat.

Dla osób o dużej wadze i dla fanów twardszego spania - zwracamy uwagę na materac kieszeniowy PASODOBLE (Hilding). Ale osoby o standardowej wadze też mają szansę się na tym materacu "odnaleźć" - na obustronnych warstwach usztywniających (sizal / kokos) jest jeszcze pianka, która podpiera nasz kręgosłup na całej jego długości. PASODOBLE (Hilding) to materac medyczny 8% VAT. BESTSELLER. Gwarancja 15 lat.

W grupie materacy kieszeniowych MULTIPOCKET warto zwrócić uwagę na: FLAMENCO (Hilding)To bardzo komfortowy materac, i co ciekawe - nie jest miękki, pomimo mniejszej średnicy sprężyn (w porównaniu do klasycznych materacy kieszeniowych). Większa ilość sprężynek powoduje więcej punktów podparcia naszego ciała i jeszcze lepszy komfort. I ta możliwość wyboru preferowanej strony użytkowej materaca - z lateksem lub pianką WE - to ogromna zaleta FLAMENCO (Hilding). Gwarancja 15 lat.

A jeśli chcielibyśmy zakupić bardzo przyjemny, stosunkowo miękki, materac kieszeniowy? Zwróćmy uwagę na materac NIOBE (Janpol) . Materac w bardzo dobrej - jak na multipocket - cenie, o dwóch różnych stronach użytkowych. Dodatkowa certyfikacja medyczna to niewątpliwy atut tej pozycji. Gwarancja 5 lat.

Za miękko? Wciąż za miękko? Jeśli szukamy bezpośredniej twardości - to tylko EREBU (Janpol) . Materac kieszeniowy bezstrefowy, i ten ogromny kokos po obu stronach materaca. Nie ma pianki, więc od razu jest twardo. Zawsze. Ale może akurat takiego materaca EREBU (Janpol) szukamy? EREBU (Janpol) to klasyk twardego spania! Gwarancja 3 lata.

Najtwardszy materac sprężynowy kieszeniowy to EREBU (Janpol). A najtwardszy na rynku materac piankowy? To FOXTROT (Hilding). Zalety? Mniejszy ciężar, w porównaniu do twardych materacy sprężynowych, większa oddychalność, wygodne uchwyty w pokrowcu, ułatwiające obracanie materaca FOXTROT (Hilding) w płaszczyznach góra/dół oraz głowa/nogi, co znacznie wydłuża żywotność materaca. Gwarancja 15 lat.

A materac dla starszego dziecka lub nastolatka? BREAKDANCE (Hilding) materac piankowy - dwustronny materac o różnych stronach twardości. I jeszcze ten kolorowy pokrowiec. BREAKDANCE (Hilding) to dobry wybór dla energetycznych dzieci i młodzieży (materace piankowe mają większą punktową wytrzymałość na ew. uszkodzenia w porównaniu do materacy kieszeniowych). Gwarancja 5 lat.

WYNIKI RANKINGU NAJLEPSZYCH MATERACY 2021:

Kategoria: cena/jakość
1. FANDANGO (Hilding)
2. NIOBE (Janpol)

Kategoria: materac piankowy
1. SALSA (Hilding)
2. ROCK & ROLL (Hilding)

Kategoria: materac z pianką termoelastyczną
1. SALSA (Hilding)
2. ENYO (Janpol)
3. NIOBE (Janpol)

Kategoria: materac uniwersalny
1. FANDANGO (Hilding)
2. ENYO (Janpol)
3. NIOBE (Janpol)

Kategoria: materac twardy
1. EREBU (Janpol)
2. FOXTROT (Hilding)
3. PASODOBLE (Hilding)

Kategoria: materac dla par
1. SALSA (Hilding)
2. ENYO (Janpol)
3. ROCK & ROLL (Hilding)

Kategoria: materac dla seniora
1. PASODOBLE (Hilding)
2. TANGO (Hilding)
3. DEMETER (Janpol)

Kategoria: lekkie materace do łóżek podnoszonych
1. ROCK & ROLL (Hilding)
2. SALSA (Hilding)

Kategoria: materace dla starszych dzieci i młodzieży
1. BREAKDANCE (Hilding)

Kategoria: materace kieszeniowe multipocket
1. FLAMENCO (Hilding)
2. NIOBE (Janpol)

Tags: ranking 2021
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło