#Rankingi

Ranking materacy dla seniorów

Ranking materacy dla seniorów

Wybór najlepszego materaca dla seniora nie jest najłatwiejszą sprawą. Seniorzy to bardzo wymagająca grupa Klientów, która poszukuje w materacach swoistego antidotum na wszelkie ew. dolegliwości. W związku z tym materace te muszą odznaczać się wyjątkową użytkowością, działaniem pro-zdrowotnym oraz bardzo dobrą relacją: cena / jakość. Powinny też mieć odpowiednie atesty; nie bez znaczenia będzie posiadany status wyrobu medycznego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem materacy dla seniorów.

Jak wybrać materac dla seniora?

Wybór materaca dla seniora musi zostać poprzedzony analizą potrzeb.

Czy mamy już łóżko dla seniora?

Wybór łóżka jest ściśle powiązany z wyborem materaca. W zależności od rodzaju łóżka i bardzo ważnego parametru, jakim jest tzw. wysokość stelaża (czyli odległość od poziomu podłogi do górnej płaszczyzny stelaża pod materac) – wybieramy docelową grubość materaca. Czyli sumując wysokość stelaża z grubością materaca, otrzymujemy realną wysokość spania. Więcej o łóżkach dla seniora napisaliśmy w artykule: Ranking łóżek dla seniorów

Jaki rodzaj stelaża pod materac będzie zastosowany w łóżku?

Wybór stelaża może narzucić konieczność zakupu konkretnego typu materaca. Sytuacja ta dotyczy stelaży z tzw. manualną (ręczną) lub elektryczną regulacją zagłówka / nóg. W takim przypadku materac musi mieć dużą elastyczność i możliwość płynnego odgięcia. Ten warunek spełnią materace piankowe i lateksowe.

Polecane materace do stelaży regulowanych

Materac piankowy SALSA HILDING z pianką termoelastyczną

Absolutny bestseller na rynku. W klasie materacy piankowych z 15-letnią gwarancją – jest Salsa, i długo, długo nic. W ostatnich kilku latach materac ten stał się najpopularniejszym materacem w Polsce, i wyznacznikiem dla innych producentów. Wkład materaca stanowi twarda pianka, na której została umieszczona pianka termoleastyczna, dopasowująca się do kształtu ciała. Materac działa odprężająco, nie uciska, jest zarazem twardy – ale przyjemnie od góry dopasowujący się, otula i stwarza wrażenie przytulności. Materac Salsa jest wyrobem medycznym i wspaniale współpracuje ze stelażami regulowanymi. Jakieś minusy? Ciało śpiącego jest odrobinę „zatopione” w piance, przez co teoretycznie trudniej jest się obrócić z boku na bok. Ale jeśli jest komfortowo – nie ma przecież potrzeby zmiany pozycji spania, prawda? Salsa to materac jednostronny, do korzystania od strony pianki termoelastycznej.

 • Materac SALSA HILDING

  4 Opinie
  1 263,20 zł 1 579,00 zł -20%
  Medyczny

Materac lateksowy DEMETER JANPOL

Materac DEMETER to uznany produkt na rynku polskim. Myśląc: lateks – masz na myśli DEMETER.  Średniej twardości materac, bardzo plastyczny i sprężysty. Idealnie pasuje do stelaży z regulacją. Szczególnie doceniają go seniorzy oraz osoby z problemami zdrowotnymi – materac posiada status wyrobu medycznego. O ile wspomniany wcześniej materac SALSA był dla osób ciepłolubnych (działanie pianki termoelastycznej), to DEMETER jest przeciwnością, ponieważ lateks ma właściwości termoregulacyjne – czyli dla osób, które lubią nieco chłodniejszy sen.

 • Materac DEMETER JANPOL

  1 Opinie
  1 731,00 zł
  Medyczny

Polecane twarde materace

Utarło się przekonanie, że dobry materac musi być koniecznie bardzo twardy – co nie jest prawdą (szerzej o tym piszemy w artykule na blogu: „Jaki materac wybrać?”).  Ale jest grupa Klientów, którzy mając wiedzę dotyczącą swojego stanu zdrowia, odpowiedniego wzrostu i wagi, otrzymanych zaleceń od fizjoterapeuty, celują w takie materace. Poniżej przedstawiamy warte uwagi materace o dużym stopniu twardości.

Materac bonellowy KRONOS JANPOL z kokosem

Materac KRONOS polskiego producenta Janpol to żywa legenda, ponieważ pokolenia Klientów „wychowały” się na tym materacu. W dzisiejszych czasach, w ofercie większości producentów, na próżno szukać materacy o tradycyjnej budowie na tzw. bonellu. Sprężyny bonellowe zostały wyparte przez tzw. sprężyny kieszonkowe, czy słusznie? I tak, i nie. Nowoczesne kieszonki zapewniają punktowe podparcie, działają w konkretnym punkcie. Tradycyjne bonelle działały powierzchniowo, ponieważ sprężyny były ze sobą nawzajem powiązane. Wady? Przy materacach tzw. „małżeńskich” – bonelle „podskakiwały”, czyli jedna osoba mogła niechcący obudzić drugą, podczas obracania się z boku na bok. Ale już przy materacach wąskich, dla jednej osoby – ta sprężystość materaca, zwłaszcza dla starszych osób, była odbierana jako zaleta – ponieważ ze sprężystego materaca łatwiej wstać na tzw. „równe nogi”. Materac KRONOS to sprężyna bonellowa z obustronnym kokosem - żadnej pianki, żadnego lateksu. Twardość tzw. bezpośrednia – od razu jest twardo. Materac Kronos posiada status wyrobu medycznego.

 • Materac KRONOS JANPOL

  1 Opinie
  896,00 zł
  Medyczny

Materac lateksowy ZEUS JANPOL z kokosem

W kategorii materacy: twardy i niezniszczalny – króluje ZEUS. Połączenie lateksu i mat kokosowych daje największą możliwą twardość. To jest materac do naprawdę dużych obciążeń, ciężko go porównać z jakimkolwiek innym materacem. Materac ZEUS posiada status wyrobu medycznego.

 • Materac ZEUS JANPOL

  1 Opinie
  1 796,00 zł
  Medyczny

Polecane materace o średniej twardości

Materac kieszeniowy WENUS JANPOL

Może materac sprężynowy z kieszonkami WENUS nie ma fajerwerków, skomplikowanych technologii i pianek rodem z agencji kosmicznej NASA, ale to wartościowa i dobra pozycja. Materac ma średnią twardość, jest dwustronny – można go obracać głowa/nogi oraz góra/dół, co maksymalnie wydłuży jego żywotność. Co ważne, WENUS to materac medyczny, dobrze układający kręgosłup. Trudno o równie dobrą propozycję w tej grupie cenowej.

 • Materac WENUS JANPOL

  1 Opinie
  725,00 zł
  Medyczny

Materac kieszeniowy CORA JANPOL

Jeśli wcześniej opisywany materac WENUS doposażylibyśmy obustronnie w lateks – to otrzymamy materac CORA. Co daje lateks? Jest bardzo elastyczny, i dzięki temu idealnie wypełnia luki między ciałem śpiącego i materacem. Dodatkowo lateks ma właściwości termoregulacyjne, nie przyciąga i nie pochłania kurzu. Materac CORA także posiada status wyrobu medycznego.

 • Materac CORA JANPOL

  1 Opinie
  1 316,00 zł
  Medyczny

Materac multipocket ANDROMEDA JANPOL

Materac ANDROMEDA to tak naprawdę nieco zmodyfikowany materac CORA. Sprężyny kieszonkowe zostały zastąpione sprężynkami o mniejszej średnicy, dzięki czemu działają jeszcze bardziej w sposób punktowy. Więcej punktów podparcia = dokładniejsze dopasowanie do ciała = maksymalny komfort spania. Podobnie jak materac CORA, materac ANDROMEDA zawiera w swojej budowie płyty lateksowe oraz jest zakwalifikowany jak produkt medyczny.

 • Materac ANDROMEDA JANPOL

  1 Opinie
  1 486,00 zł
  Medyczny

Polecane materace o dwóch różnych stronach użytkowych

Co dają dwie różne strony użytkowe w materacu? Możemy mieć dzięki temu np. strony lato/zima, jeśli po jednej stronie materaca będzie np. pianka termoelastyczna (strona zimowa), a po drugiej np. lateks lub pianka wysokoelastyczna (strona letnia). Ale mogą być też różne twardości – dzięki czemu możemy regulować położenie materaca względem własnej, aktualnej sylwetki (w przypadku utraty kilogramów przyda się możliwość uzyskania mniejszej twardości, podobnie jak w przypadku – kiedy tych kilogramów nam przybędzie, i będziemy mogli skorzystać z twardszej strony materaca).

Materac kieszeniowy FANDANGO HILDING

FANDANGO to jeden z najpopularniejszych materacy w Polsce. Producent HILDING zadbał w nim o atest medyczny i dodatkowo wyposażył materac w antyalergiczny pokrowiec. Materac ma 5-letnią gwarancję i w swojej klasie jest mocno konkurencyjny wobec innych materacy. W materacu mamy dwie różne strony twardości: twardszą z kokosem – i średnią z pianką, a konstrukcję materaca stanowią sprężyny kieszeniowe. Specjaliści w temacie materacy mówią: „nie ma jednego materaca idealnego dla wszystkich” – to prawda, ale … materac FANDANGO, mimo wszystko, jest dość blisko uzyskania tytułu: UNIWERSALNY.

 • Materac FANDANGO HILDING

  1 Opinie
  939,00 zł
  Medyczny

Materac multipocket NIOBE JANPOL

Jeśli szukamy komfortowego materaca o średniej twardości, dla osób nie odznaczających się dużą wagą, to NIOBE będzie bardzo dobrą propozycją. Materac jest wyprodukowany na bazie sprężyny multipocket oraz doposażony w piankę termoelastyczną (strona zimowa) i piankę wysokoelastyczną (strona letnia). Mamy też oczywiście stratus wyrobu medycznego i 5-letnią gwarancję. Bardzo dobra relacja: cena / jakość / komfort.

 • Materac NIOBE JANPOL

  1 Opinie
  1 162,00 zł
  Medyczny

Materac sprężynowy ENYO JANPOL

Od czasu wprowadzenia na rynek – materac ENYO stał się najpopularniejszym materacem producenta JANPOL. Materac jest oznaczony jako twardy, ale nie jest to taka twardość, jaka jest np. we wcześniej opisywanych materacach KRONOS, czy tez ZEUS. ENYO oznacza przyjemną twardość, nie ma efektu tzw. „deski”. Wkład materaca stanowią sprężyny kieszeniowe o większej średnicy, niż w innych materacach kieszeniowych. Na tych sprężynach mamy z jednej strony piankę termoelastyczną (strona zimowa) – ale w rozsądnej ilości, nie powodującej efektu „wtopienia” w materac. Z drugiej strony materaca (strona letnia) mamy z kolei sprężystą piankę wysokoelastyczną, która skutecznie „wypycha” nas ku górze, dzięki czemu nie pocimy się w czasie dużych upałów. Polecamy!

 • Materac ENYO JANPOL

  2 Opinie
  1 651,00 zł
  Medyczny

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło