#Rankingi

Ranking łóżek podłogowych / pod skos / a’la Montessori

Ranking łóżek podłogowych / pod skos / a’la Montessori

Łóżkiem podłogowym nazywamy konstrukcję, w której poziom stelaża pod materac jest jak najbliżej podłogi, z minimalnym odstępem – umożliwiającym przepływ powietrza i wentylację. Inną nazwą takich łóżek są określenia: łóżka pod skos, łóżka bez nóg (ew. łóżka bez nóżek) lub łóżka a’la Montessori.

Łóżka podłogowe mogą występować zarówno w wersji dla dzieci i dorosłych, ale także wyłącznie w wersji dziecięcej. Łóżka podłogowe to też - inaczej mówiąc, łóżka a’la Montessori. Swoją nazwę zawdzięczają nauce – tzw. metodzie Montessori, która pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka.

Zapraszamy do podróży po najpopularniejszych modelach łóżek podłogowych.

Łóżka podłogowe dla dorosłych

Łóżka podłogowe, na których mogą spać osoby dorosłe, muszą mieć odpowiednią, mocną konstrukcję. Stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych sypialni, z wyższym poziomem spania. Gdzie znajdą zastosowania łóżka podłogowe? Na pewno na poddaszach oraz we wszystkich pomieszczeniach, w których występują tzw. skosy.  Dlatego też łóżka te nazywane są często łóżkami pod skos. Klienci kupują łóżka podłogowe do kampingów, do altanki na tzw. działkę, czy też zabudowują je w kamperach. Często także korzystają z łóżek podłogowych w sytuacjach, w których mają wykonaną zabudowę sypialni z tzw. podestem. Na podeście, pod którym są np. pojemniki  / szuflady do przechowywania, stawia się właśnie łóżko podłogowe. Drewnianą konstrukcję łóżek podłogowych można wybarwić na kolor, będzie wtedy pasowała do pomieszczenia i konkretnej sytuacji.

Łóżko sosnowe a’la Montessori Proste

Łóżko podłogowe o nazwie PROSTE to solidna rama sosnowa, na której wspierają się sztywne listwy stelażowe o grubości aż 22mm i gęstym rozstawie listewek co ok 3-4cm. Oznacza to, że z łóżka takiego mogą korzystać osoby dorosłe, ale przecież nie ma żadnych przeciwskazań, żeby z łóżka korzystały także dzieci. Jest to najpopularniejsze łóżko podłogowe, niesamowicie uniwersalne, co jest jego największą zaletą.

 • Łóżko sosnowe a'la MONTESSORI proste Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  574,09 zł 666,00 zł -13,8%

Łóżko sosnowe a’la Montessori Jaś

Łóżko podłogowe JAŚ to klasyczna „podłogówka”, którego końcowe płaszczyzny szczytów bocznych zostały zaokrąglone. Łóżko ma dużą nośność, przez co może być używane uniwersalnie, przez dzieci i dorosłych.

 • Łóżko sosnowe a'la MONTESSORI Jaś Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  603,40 zł 700,00 zł -13,8%

Łóżko sosnowe a’la Montessori Z Wejściem

Łóżko podłogowe z Wejściem różni się od dwóch wcześniejszych modeli łóżek wyższymi burtami, okalającymi dookoła stelaż oraz charakterystycznym, wyciętym łukiem – w jednym ze szczytów bocznych łóżka. Funkcjonalność identyczna – łóżko dla wszystkich, mogą z niego korzystać rodzice z dziećmi.

 • Łóżko sosnowe a'la MONTESSORI z wejściem Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  603,40 zł 700,00 zł -13,8%

Łóżka podłogowe dla dzieci

Oferta łóżek podłogowych stricte dla dzieci jest bardzo szeroka. Łóżka mogą mieć niższe lub wyższe burty boczne, fantazyjne kształty, czy też bajkowy design. Należy jednak pamiętać, że łóżka podłogowe dziecięce mają swoje ograniczenia wagowe, i mogą z nich korzystać wyłącznie dzieci.

Łóżko dziecięce podłogowe BOX 8

Najprostsze łóżko podłogowe dziecięce. W każdej z czterech ścianek nośnych łóżka, w środkowo-górnej części, mamy charakterystyczne wypusty przytrzymujące materac, i stwarzające optyczne wrażenie lekkości (widoczny prześwit pod łóżkiem). Łóżko wykonane jest z naturalnego drewna sosnowego w stylu ekologicznym (surowe nielakierowane).

 • Łóżko dziecięce podłogowe BOX 8 ADEKO

  1 Opinie
  784,80 zł 872,00 zł -10%

Łóżka podłogowe z zagłówkiem

Standardowe łóżka podłogowe nie posiadają zagłówka. Zagłówek jest domeną łóżek klasycznych, ale nie oznacza to, że w ogóle nie znajdziemy takich produktów na rynku. Łóżka podłogowe mogą posiadać zagłówek, choć jest on przeważnie symboliczny i spełnia wyłącznie funkcję oparcia dla poduszki.

Łóżko dziecięce podłogowe KIKI 18

Kompaktowe łóżko podłogowe z zagłówkiem i zanóżkiem. Wykonane jest ze sklejki sosnowej, dzięki czemu wymiary zewnętrzne łóżka tylko w sposób minimalny wychodzą poza obrys samego materaca. Łóżko można użytkować w klasycznej wersji eko (sklejka surowa), lub też pomalować we własnym zakresie na dowolny kolor, pasujący do wnętrza.

 • Łóżko dziecięce podłogowe KIKI 18 ADEKO

  1 Opinie
  797,40 zł 886,00 zł -10%

Łóżka podłogowe domki

Łóżka domki są poszukiwanymi pozycjami do pokoju dziecięcego. Także wśród łóżek podłogowych można znaleźć takie konstrukcje. Domki stwarzają wrażenie przytulności, można je przyozdabiać i stworzyć prawdziwie magiczne miejsce, z którego dziecko nie będzie chciało w ogóle wychodzić.

Łóżko dziecięce domek MILA MM

Fantastyczne łóżko podłogowe typu domek. Bezpieczne, o niskim poziomie spania. Konstrukcja słupków i kalenicy stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne. Twoje dziecko będzie zachwycone!

 • Łóżko dziecięce domek MILA MM ADEKO

  1 Opinie
  882,00 zł 980,00 zł -10%

Łóżko dziecięce domek LUNA D

Przepiękny domek, fantazyjnie wycięte płozy nośne łóżka, przypominające chmurki. Domek posiada komin, kalenicę i tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób go przyozdobisz. Możesz użytkować łóżko w wersji podstawowej ekologicznej (bez lakieru), lub puścić wodze swojej fantazji i pomalować deski na dowolny kolor.

 • Łóżko dziecięce domek LUNA D ADEKO

  1 Opinie
  1 089,00 zł 1 210,00 zł -10%

Łóżka podłogowe piętrowe

Łóżka podłogowe mogą występować również w wersji łóżek piętrowych. Najniższy poziom spania łóżka podłogowego piętrowego jest na wysokości identycznej, jak w klasycznym łóżku podłogowym. Ten poziom jest zarezerwowany dla mniejszych dzieci. Starsze rodzeństwo może z kolei korzystać z wyższego poziomu spania.

Łóżko podłogowe piętrowe MILA DMP

To łóżko ma wszystko: na dolnym spaniu mamy klasyczne łóżko podłogowe, po wspięciu się na drabinkę wchodzimy na poziom drugi, a całość konstrukcji wieńczy dach, z belek - jak w prawdziwym domku. Drabinka jest umiejscowiona pośrodku długości łóżka, dzięki czemu okienko do wejścia na wyższy poziom kojarzy się z drzwiami wejściowymi do prawdziwego domu. Bajka!

 • Łóżko piętrowe domek MILA DMP ADEKO

  1 Opinie
  1 295,10 zł 1 439,00 zł -10%

Łóżko piętrowe podłogowe SIMON

Łóżko SIMON to ciekawe konstrukcyjnie połączenie drewna z dodatkami z płyty meblowej. Dzięki takiemu zabiegowi, możemy stworzyć w łóżku zupełnie unikalne połączenie kolorystyczne (producent proponuje duży wachlarz kolorów bejc i płyt). Łóżko jest wytrzymałe, przewidywane obciążenie górnego poziomu aż do 100kg, czyli z łóżka będą mogli korzystać nawet dorośli o standardowej wadze.

 • Łóżko piętrowe podłogowe SIMON MEBLOBED

  1 Opinie
  1 529,00 zł

Łóżka podłogowe z barierką

Łóżka podłogowe to najbezpieczniejsze łóżka dla mniejszych dzieci. Ale jeśli mamy szczególne wymagania, nawet w takich konstrukcjach można znaleźć modele, które jeszcze będą miały dodatkowe barierki ochronne. Czy taka barierka jest nieodzowna? W większości przypadków, oczywiście nie. Ale to przecież rodzic sam najlepiej wie, co jest najlepsze dla jego dziecka.

Łóżko dziecięce podłogowe KIKI 16

W modelu łóżka dziecięcego podłogowego KIKI 16 znajdziemy wyższe zabezpieczenia boczne, które występują na połowie długości łóżka. W miejscu, w którym boki są wyższe, będzie umiejscowiona poduszka, i w tej części łóżka dziecko będzie kładło swoją główkę. Wyższe barierki boczne zabezpieczą dziecko przed upadkiem, dzięki czemu spokojny sen będą tez mieli rodzice.

 • Łóżko dziecięce podłogowe KIKI 16 ADEKO

  1 Opinie
  991,80 zł 1 102,00 zł -10%

Łóżka podłogowe to nowość ostatnich lat. Na podstawie powyższego artykułu można stwierdzić, że na rynku jest już obecnych dużo różnych rodzajów konstrukcji tego typu łóżek. Znajdziemy modele dla dzieci, jak i dorosłych. O wyborze najlepszego rozwiązania decyduje oczywiście ostatecznie inwestor, ale dobrze, że wybór jest tak szeroki, i że można wybrać najlepsze łóżko dla swojej rodziny.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło