#Rankingi

Ranking łóżek dla seniorów

Ranking łóżek dla seniorów

Łóżka dla seniorów to grupa łóżek, które poprzez swoje unikalne właściwości powinny być pomocne w codziennym życiu najstarszej grupy Klientów. Oprócz nienagannego wyglądu, muszą odznaczać się wyjątkową stabilnością, niezawodnością, maksymalnym komfortem użytkowania i multi-funkcjonalnością. Krótko mówiąc, wymagania wobec tych łóżek są jeszcze większe, niż wobec standardowych mebli do sypialni.

Przedstawiamy Państwu poniżej swojego rodzaju ranking najpopularniejszych łóżek dla seniorów. Wspólną cechą tych produktów jest to, że prawie wszystkie posiadają wyższy poziom stelaża pod materac (w porównaniu z klasycznymi łóżkami do sypialni), dzięki czemu wstawanie i siadanie na łóżku nie powinno sprawiać problemu.

Wszystkie poniższe łóżka dla seniora posiadają już w swojej cenie bazowy stelaż ze sztywnych listew o gęstym rozstawie. W przypadku chęci zamiany stelaża bazowego, na stelaż elastyczny – istnieje taka możliwość, wg indywidualnej kalkulacji.

ŁÓŻKO DLA SENIORA NESTOR sosnowe z wysokim poziomem stelaża pod materac = 40cm od podłogi oraz z zagłówkiem o wysokości = 75cm
Listę najpopularniejszych łóżek dla seniorów otwiera model NESTOR. Łóżko posiada zagłówek o wysokości całkowitej = 75cm, dzięki czemu będzie stanowił skuteczne oparcie dla poduszki oraz dodatkowo ochroni ścianę przed zabrudzeniem. Zagłówek jest na tyle wysoki, że można na nim spokojnie oprzeć dłoń podczas siadania i wstawania z łóżka. Stelaż pod materac jest wykonany z mocnych sztywnych listew o gęstym rozstawie; nie ugina się – dzięki czemu łatwiej z niego wstać. Dodatkowo poziom stelaża to aż 40cm od podłogi, czyli jeśli na stelaż położymy materac o grubości 20cm, to uzyskamy poziom spania 60cm od podłogi. Łóżko NESTOR można oczywiście wybarwić na inne kolory (ekologiczne bejce i lakier na bazie wody).

 • Łóżko sosnowe NESTOR Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 048,19 zł 1 216,00 zł -13,8%


ŁÓŻKO DLA SENIORA NESTOR PLUS sosnowe z wysokim poziomem stelaża pod materac = 40cm od podłogi oraz z zagłówkiem o wysokości = 90cm
Łóżko dla seniora NESTOR PLUS to tak naprawdę łóżko NESTOR z dodatkową deską w zagłówku, dzięki czemu wysokość zagłówka jest większa niż w NESTORZE, i wynosi 90cm. Pozostałe parametry i funkcjonalność łóżka jest identyczna, jak w łóżku NESTOR. Wyższy zagłówek przyda się wtedy, kiedy materac będzie miał większą grubość lub zależy nam na ew. opieraniu się o zagłówek podczas np. czytania książki (przykładowo: górna płaszczyzna stelaża pod materacem to 40cm, wysokość zagłówka to 90cm, czyli w przypadku materaca o grubości np.20cm, pozostanie odległość 90-20-40=30cm między górną płaszczyzną materaca a górną krawędzią zagłówka).

 • Łóżko sosnowe NESTOR PLUS Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 102,50 zł 1 279,00 zł -13,8%

ŁÓŻKO DLA SENIORA GRAŻYNKA sosnowe z wysokim poziomem stelaża pod materac = 40cm od podłogi oraz deską zabezpieczającą od strony ściany
Łóżko dla seniora GRAŻYNKA powstało na bazie najpopularniejszego modelu – łóżka NESTOR. Do konstrukcji NESTORA została domontowana deska zabezpieczająca od strony ściany. Dodatkowa deska spowodowała zwiększenie funkcjonalności łóżka: chroni ona ścianę przed zabrudzeniem oraz dodatkowo stanowi swojego rodzaju poręcz, za którą można się po prostu złapać ręką i obrócić z boku na bok. Poziom stelaża pod materac to nadal 40cm od podłogi. Łóżko GRAŻYNKA można wybarwić na wskazany kolor z palety ekologicznych bejc oraz doposażyć w pojemnik/i, który/e w przypadku tego łóżka są ogromne (można zmieścić w nich dużo więcej, niż tylko pościel).

 • Łóżko sosnowe GRAŻYNKA Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 102,50 zł 1 279,00 zł -13,8%

ŁÓŻKO DLA SENIORA KRYSTYNA sosnowe z wysokim poziomem stelaża pod materac = 40cm od podłogi oraz dwoma deskami zabezpieczającymi od strony ściany
Jeśli do łóżka dla seniora NESTOR PLUS domontujemy dwie deski zabezpieczające od strony ściany, to otrzymamy model łóżka KRYSTYNA. Czyli mamy tutaj wysoki na 90cm zagłówek, aż 2x deski od ściany i poziom stelaża pod materacem = 40cm od podłogi. Jeśli potrzebujemy – możemy zamówić jeden duży pojemnik w postaci szuflady na kółkach, lub dwa mniejsze pojemniki. Inny kolor łóżka, niż sosna lakierowana, nie jest problemem – mamy szeroką paletę wybarwień, z których można wybrać coś dla siebie.

 • Łóżko sosnowe KRYSTYNA Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 262,83 zł 1 465,00 zł -13,8%

ŁÓŻKO DLA SENIORA MIRKA sosnowe ze standardowym poziomem stelaża pod materac = 28cm od podłogi oraz deską zabezpieczającą od strony ściany
A co w przypadku, jeśli nie jesteśmy wysoką osobą, nie mamy problemów z tzw. aparatem ruchu i mobilnością – a chcielibyśmy zakupić łóżko z deską zabezpieczającą ścianę przed zabrudzeniem? W takiej sytuacji polecamy łóżko dla seniora MIRKA, która ma standardowy poziom stelaża pod materac = 28cm od podłogi (przy przykładowym materacu o grubości 20cm, poziom spania wyniesie wtedy ok 48cm od podłogi; dla porównania – poziom siedziska w krześle to ok 45cm od podłogi), ale ma także funkcjonalne zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniem. W łóżku MIRKA można zastosować pojemnik/i na pościel w postaci szuflad na kółeczkach; szuflady będą jednak niższe, niż w przypadku łóżek dla seniora o wysokości stelaża pod materac = 40cm od podłogi.

 • Łóżko sosnowe MIRKA Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  935,27 zł 1 085,00 zł -13,8%

ŁÓŻKO DLA SENIORA HALINKA sosnowe z wysokim poziomem stelaża pod materac = 40cm od podłogi oraz z niższymi szczytami bocznymi (łóżko idealne do wnęki)
W sytuacji, w której łóżko będzie wsunięte we wnękę, nie ma konieczności i obowiązku inwestycji w łóżko z wyższym zagłówkiem. Owszem, wyższy zagłówek zawsze spełnia również funkcję ochrony ściany przed zabrudzeniem, ale jeśli nie będzie dla nas problemem ew. okresowe odświeżanie ściany poprzez malowanie, można wybrać model łóżka dla seniora z wysokim poziomem stelaża, ale niższymi szczytami bocznymi. Takie łózko można oczywiście wybarwić na inny kolor, jak też doposażyć w pojemniki/i na pościel w postaci szuflad na kółkach. Uwaga techniczna: z uwagi na montaż szczytów bocznych do konstrukcji łóżka za pomocą śrub i kluczyka imbusowego od strony zewnętrznej szczytów, łóżko wymaga skręcenia poza wnęką, i następnie dopiero w pozycji skręconej wsunięte do wnęki.

 • Łóżko sosnowe HALINKA Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 048,19 zł 1 216,00 zł -13,8%

ŁÓŻKO DLA SENIORA SENIOR sosnowe z bardzo wysokim poziomem stelaża pod materac = 45cm od podłogi oraz z niższymi szczytami bocznymi (łóżko idealne do wnęki)
Łóżko sosnowe SENIOR dysponuje najwyższym poziomem stelaża spośród wszystkich łóżek dla seniora i wynosi on aż 45cm, licząc od poziomu podłogi. SENIOR – podobnie jak łóżko HALINKA, jest idealnym łóżkiem do wnęki, ale z powodzeniem może być też ustawione w dowolnym miejscu w pokoju. Łóżko można wyposażyć w jeden duży pojemnik, lub dwa mniejsze pojemniki. Inny kolor? Nie ma problemu, na życzenie Klienta łóżko może zostać wybarwione wg obowiązującej aktualnie palety ekologicznych wodorozcieńczalnych bejc.

 • Łóżko sosnowe SENIOR Zaczarowana Sypialnia

  1 Opinie
  1 048,19 zł 1 216,00 zł -13,8%

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło