Wpływ materaca na jakość seksu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak materac może wpłynąć na Twoje doznania w sypialni? Komfort snu to jedno, ale wybór odpowiedniego materaca może mieć również znaczący wpływ na jakość intymnych chwil. Od sprężystości i stabilności po poziom hałasu – każdy detal ma znaczenie, zwłaszcza jeśli zależy Ci na wygodzie i swobodzie ruchu. Udany seks to gwarancja dobrego zdrowa i kondycji na długie lata.
Pierwszy krok - zamień wersalkę na łóżko
Jeśli masz dylemat, czy warto zorganizować przestrzeń na łóżko, zamiast dotychczasowej wersalki, pozbądź się go natychmiast. Nie ma lepszej inwestycji w zdrowie i dobry nastrój, niż zakup łóżka z materacem. I nie zapomnij o najważniejszym: w przypadku ograniczonego budżetu, zainwestuj większą jego część w materac dobrej jakości, sama rama łóżka to kwestia numer dwa.
Drugi krok – dopasuj materac do sylwetki, preferencji, zaleceń zdrowotnych
Materace mogą mieć różną budowę i twardość. I bardzo dobrze, bo każdy z nas jest przecież inny, ma różną budowę ciała.
Rozróżniamy trzy główne typy sylwetek: Prostokąt, Trójkąt i Klepsydra oraz Jabłko i Gruszka.
Prostokąt: szczupła budowa ciała, smukła sylwetka, wąska talia, barki oraz biodra, długie ręce oraz nogi, kości o drobnej budowie
Trójkąt i Klepsydra: atletyczna sylwetka, muskularna budowa ciała, łatwość w nabieraniu masy mięśniowej, mocne kości oraz stawy, wąska talia
Jabłko i Gruszka: krągła, owalna budowa ciała, szersze biodra oraz barki, zaokrąglona twarz, słabiej zaznaczona talia, zwiększona masa ciała, mniejsza masa mięśniowa
Osoby o budowie Prostokąta nie potrzebują twardego materaca; wręcz przeciwnie – zbyt twardy materac może spowodować u nich efekt drętwienie kończyn, uczucie rozdrażnienia i problemy z koncentracją. Prostokąty powinny szukać średnio miękkiego materaca.
Trójkąty i Klepsydry nie wyśpią dobrze się na tzw. materacach z bezpośrednią twardością. W przypadku osób o takich sylwetkach sprawdzą się materace z dodatkowymi warstwami otulającymi, czyli z całą pewnością materace z piankami termoelastycznymi oraz średniej twardości lateksy.
Dla sylwetek typu Jabłko i Gruszka szukamy twardszych materacy, ale nie muszą one być przysłowiowymi „deskami”, choć mogą być – jeśli mamy akurat takie preferencje i odpowiednią budowę. Ideowo materac musi nas podeprzeć na całej długości ciała. Czyli jeśli będziemy w stanie dopasować swoje ciało do twardego materaca, bez tzw. pustych przestrzeni, wszystko będzie w porządku. Dla Jabłka i Gruszki sprawdzą się materace o twardym rdzeniu, bez / lub / z dodatkowymi warstwami otulającymi.
Trzeci krok – kupujesz jeden materac dla dwóch różnych osób, weź to pod uwagę
No tak, wiemy już, że materac dopasowujemy do budowy ciała. Ale co zrobić w przypadku, jeśli jeden z partnerów ma zupełnie inną budowę? Mamy tutaj dwa rozwiązania. Pierwsze rozwiązanie: musimy pójść na pewien kompromis, czyli bierzemy pod większą uwagę parametry fizyczne osoby cięższej oraz w miarę możliwości szukamy materacy dedykowanych dla osób o dużej różnicy wagowej (w katalogu producenta HILDING mamy takie materace, są wyróżnione specjalnym piktogramem). Rozwiązanie numer dwa: szukamy dwóch materacy o tej samej wysokości, ale o zróżnicowanej twardości. Do tego rozwiązania można dodatkowo zastosować topper – czyli materac nawierzchniowy, aby finalnie stworzyć jedną płaszczyznę do spania.
Czwarty krok – materac dla pary musi mieć odpowiednią szerokość
Myśląc o poprawie komfortu życia poprzez zakup łóżka z materacem, nie zapominajmy, że w tym przypadku – rozmiar ma znaczenie. Przyjmuje się, że minimalna szerokość materaca dla pary zaczyna się od 120cm, ale to nie jest szerokość, która będzie komfortowa dla dwojga osób. Nie bez powodu szerokość 120cm określa się po angielsku pojęciem SUPER SINGLE. Szerokość 140cm to już w zasadzie standard – po angielsku DOUBLE. Optymalna szerokość to z całą pewnością 160cm – po angielsku QUEEN SIZE. Ale jeśli znajdziemy miejsce na szerokość 180cm, możemy się poczuć jak królowie – po angielsku KING SIZE.
Piąty krok – prawie już wszystko wiem, ale który materac spotęguje doznania w sypialni?*
*treść poniżej wyłącznie dla osób pełnoletnich (artykuł „z przymrużeniem oka”)
Grupa I:
Materace: sprężynowe: kieszeniowe, multipocket oraz lateksowe lub z dodatkiem lateksu.
Reagują bardzo szybko na nacisk i równie szybko odskakują, są elastyczne i bardzo sprężyste.
Dla kogo: dla osób o problemach ruchowych, z nadwagą, o słabszej kondycji, potrzebujących delikatnej pomocy podczas miłosnych uniesień; sprężyny pomagają w większej ruchomości sylwetki, pozwalają na użycie mniejszego wysiłku, ułatwiają podtrzymanie odpowiedniego rytmu. Materace lateksowe działają dodatkowo chłodząco, co może być przydatne w momencie odpoczynku.
Materace sprężynowe:
Materac SALSA HILDING piankowy
Materac RUMBA HILDING piankowy
Materac ELECTRO HILDING multipocket
Materac MAKARENA HILDING multipocket
Materac AQUA SLEEP MATERASSO piankowy
Materac TERMOPUR COMFORT MATERASSO piankowy
Materace lateksowe:
Materac MELODY HILDING lateksowy
Materac nawierzchniowy FEN HILDING lateksowy
Grupa II:
Materace: piankowe, z pianek wysokoelastycznych.
Działają bardziej powierzchniowo, niż materace kieszeniowe. Łatwiej na nich stawać, niż na materacach sprężynowych. Są bezgłośne, co może mieć znaczenie w mieszkaniach z cienkimi ścianami.
Dla kogo: dla osób standardowo aktywnych, bez ograniczeń ruchowych oraz dla osób, których stresują odgłosy w sypialni i nie chcą obudzić sąsiadów.
Materac BOOGIE HILDING piankowy
Materac ROCK&ROLL HILDING piankowy
Materac FOXTROT HILDING piankowy
Materac CONGA HILDING piankowy
Materac RUMBA HILDING piankowy
Materac MODERN HILDING piankowy
Materac AQUA SLEEP MATERASSO piankowy
Materac OXYGEN MOTION MATERASSO piankowy
Materac PROPOLIS VITAL MATERASSO piankowy
Materac PROPOLIS SHIELD MATERASSO piankowy
Materac PREMIER BIOSPRING MATERASSO piankowy
Grupa III:
Materace: piankowe z dużą ilością pianki termoelastycznej.
Są bardzo komfortowe, nie uciskają, powodują przyjemne otulenie, niższą pozycję spania w samym materacu.
Dla kogo: dla osób o duszy sportowca, któremu żadna zapadająca się pianka przeszkodą nie będzie; materac z pianką visco to odwrotność materacy sprężynujących, czyli nie ma co liczyć na pomoc materaca w pokonywaniu przeszkód, tu trzeba po prostu zadziałać pełną mocą.