#Porady

Łóżko kontynentalne czy zwykłe - co wybrać dla siebie?

Łóżko kontynentalne czy zwykłe - co wybrać dla siebie?

W sypialni najważniejsze jest łóżko. To od niego zależy jakość snu. By pomóc Ci w jego wyborze, odpowiemy na pytanie: łóżko kontynentalne czy zwykle?

W sypialni najważniejsze jest łóżko. To od niego zależy jakość snu. By pomóc Ci w jego wyborze, odpowiemy na pytanie: łóżko kontynentalne czy zwykle? Pozwoli Ci to wybrać model, który spełnia Twoje oczekiwania i zrealizuje wszystkie potrzeby. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego!

Co to jest łóżko kontynentalne?

Nasz artykuł rozpoczniemy od rozstrzygnięcia kwestii dotyczącej tego, co to jest łóżko kontynentalne. Przede wszystkim to mebel o dość charakterystycznej budowie. Łóżka kontynentalne składają się z dolnej skrzyni wykonanej z drewna oraz trzech materacy. Każdy z nich posiada inne właściwości i ma inne zadanie do wykonania. Na samym dole znajduje się materac sprężynowy. To on odpowiada za uelastycznienie powierzchni. Sprężyny bonelowe pod wpływem nacisku rozkładają się równomiernie. Dzięki temu gwarantują komfort oraz niezwykłą trwałość łóżka. Sprężyny mogą więc wytrzymać naprawdę duży ciężar. W środkowej części łóżka znajduje się materac kieszeniowy. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiej elastyczności punktowej oraz cyrkulacji powietrza. Dzięki niemu łóżko jest doskonałą podporą dla kręgosłupa czy bioder. Ostatni materac znajdujący się na samej górze ma przede wszystkim zapewniać wysoki komfort użytkowania. Jest miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu gwarantuje dobry sen.

Łóżko w stylu kontynentalnym wyróżnia także brak ramy po bokach. W jego przypadku warstwę zewnętrzną stanowi materac. Na uwagę zasługuje także szeroki zagłówek, który naturalnie przedłuża łóżko. Zazwyczaj wszystkie elementy łóżka kontynentalnego są tapicerowane.

Łóżko kontynentalne – zalety i wady

Łóżko kontynentalne ma zalety i wady, które warto omówić. Wśród jego plusów wymienić można:

 • zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza,
 • dobre odprowadzanie wilgoci,
 • wysoka jakość wykonania,
 • duża wytrzymałość,
 • wygoda,
 • łatwość użytkowania (możliwość szybkiego i wygodnego położenia się i wstania z łóżka),
 • niepowtarzalny design.

Natomiast najważniejsze wady łóżka kontynentalnego to:

 • wysoka cena,
 • masywność i duże rozmiary.

Łóżko zwykłe – co to oznacza?

Zwykłe łóżka jak sama nazwa wskazuje to najbardziej standardowe modele. Co je wyróżnia? Przede wszystkim składają się ze stelaża, ramy oraz materaca, który niemal zupełnie znajduje się w ramie. Dzięki temu są one znacznie niższe niż łóżka kontynentalne. Wygoda zwykłego łóżka zależy od materaca. By ją utrzymać na odpowiednim poziomie, należy co kilka lat wymienić materac na nowy. Ważną zaletą zwykłych łóżek jest także niska cena. Ponadto na rynku znaleźć można wiele modeli tego mebla, dzięki czemu łatwo dostosować go do aranżacji wnętrza. Do wyboru masz między innymi łóżka tapicerowane, drewniane czy metalowe.

Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego?

Wiesz już łóżka kontynentalne – co to i rozumiesz, czym są zwykłe łóżka, więc teraz możemy zająć się ich porównaniem. Czym się różnią? Przede wszystkim model kontynentalny jest znacznie wyższy od tradycyjnego, dlatego też może wydawać się bardziej masywny. Dla jednych jest to zaleta, a dla innych wada. Warto podkreślić także, że łóżka zwykłe i łóżka kontynentalne różnią się ceną. Ten drugi model jest zdecydowanie droższy. Nie dzieje się tak jednak bez powodu. Wygodne łóżko kontynentalne wykonane jest z wytrzymałych i solidnych materiałów. Dzięki temu gwarantuje komfortowy sen i umożliwia użytkowanie go przez długie lata.

Łóżko kontynentalne zapewnia także doskonałą higienę. Dzięki materacowi sprężynowemu o sprężynkach kieszonkowych gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i system odprowadzający wilgoć. Ponadto łóżko kontynentalne wyróżnia także niezwykle estetyczne wykonanie, które sprawia, że wnętrze nabiera ekskluzywnego charakteru.

Łóżko kontynentalne czy zwykle – co wybrać dla siebie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: łóżko kontynentalne czy zwykle. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji oraz upodobań. Jeśli jednak zależy Ci na wygodzie i solidnym wykonaniu łóżka, warto postawić na model kontynentalny.

Na co zwrócić uwagę kupując łóżko kontynentalne?

Planujesz kupić łóżko kontynentalne? Zwróć uwagę na:

 • twardość materaca i jego typ,
 • wielkość i wysokość łóżka,
 • wygląd łóżka (kolor, faktura, materiał wykonania),
 • wygodę wezgłowia.

Jaki materac na łóżko kontynentalne kupić?

Największe znaczenie w modyfikowaniu poziomu twardości ma materac nawierzchniowy. Dlatego warto go wybrać, kierując się własnymi upodobaniami. Ponadto do łóżek kontynentalnych polecamy kupić materace dwustronne. Dzięki ich regularnemu obracaniu nie tylko zwiększysz higieniczność, ale także podniesiesz ich żywotność.

Łóżko kontynentalne i klasyczne w ofercie Zaczarowanej Sypialni

Nasz sklep z łóżkami posiada w ofercie wiele różnych modeli łóżek. Kupisz u nas nie tylko typ kontynentalny, ale także wiele innych wariantów. W Zaczarowanej Sypialni znajdziesz łóżka wykonane z metalu czy drewna, a także modele tapicerowane. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto

Masz konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło