#Porady

Czy ochraniacz na materac jest potrzebny?

Planując zakup materaca, przeglądając katalogi producentów materacy, odwiedzając salony z materacami, mogliśmy natknąć się na produkt: ochraniacz na materac.

W poniższym artykule omówimy ten produkt i przedstawimy argumenty, opowiadające się za jego zakupem.

Czym jest ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac to nie jest pokrowiec, to nie jest to samo. Klienci często mylą ochraniacz z klasycznym pokrowcem. Pokrowiec okrywa formatkę wkładu materaca; wkładem mogą być sprężyny, pianka, lateks. W latach 90-tych XX wieku większość pokrowców materacowych miała funkcję lato/zima. Pokrowce te były pikowane (od wewnętrznej strony pokrowca) z jednej strony bawełną, a z drugiej wełną. Wełna, która pojawiła się w składzie pokrowca, wykluczała możliwość prania takiego materaca. Dlatego wymyślono dodatkowy produkt – ochraniacz na materac, wykonany np. z bawełny, który można było prać. Czyli sam pokrowiec materaca nie był ściągany do prania; prało się sam ochraniacz. W kolejnych latach producenci materacy stopniowo zaczęli wprowadzać pokrowce z możliwością prania pokrowca. Zapotrzebowanie na ochraniacze początkowo zmalało, ale do czasu. Okazało się, że ochraniacze mogą mieć inne funkcje, niż pokrowce. Można je np. prać w wyższych temperaturach, mogą mieć funkcje wodoodporne czy też medyczne (szpitalne). Zdecydowanie łatwiej jest wyprać w pralce ochraniacz, niż rozpinać pokrowiec z materaca, suszyć go i naciągać ponownie na wkład materaca.

Zastosowanie  ochraniaczy na materac. Czy warto?

Ochraniacze na materac będą skuteczną osłoną dla powierzchni materaca, zabezpieczając twój pokrowiec przed różnymi zabrudzeniami i zamoczeniem. W naszej ofercie znajdują się również ochraniacze, które dodatkowo będą posiadały powłokę wodoodporną. Polecane nie tylko dla alergików - ochraniacze antyalergiczne, które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i roztoczy. Warstwa antymikrobiotyczna i antybakteryjna nie mają barwy, ani zapachu i nadają się do prania, nie tracąc przy tym swoich specjalnych właściwości. Nasze pokrowce wodoodporne pozwalają na swobodny przepływ powietrza, pozwalając na dodatkowe zabezpieczenie i wygodę, połączone z bezpieczeństwem i brakiem ryzyka powstawania pleśni. Polecane szczególnie dla osób obłożnie chorych i jako zabezpieczenie dla materaców dziecięcych.

By zapewnić odpowiednią ochronę i upewnić się, że pokrowiec działa jak należy, powinien być nakładany jako warstwa druga, na pokrowiec właściwy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą różnych rodzajów, jak i wymiarów ochraniaczy na materace. Dopasuj ochraniacz do swoich potrzeb, zapewniając sobie lepszy, zdrowy sen i stwórz optymalny klimat w sypialni.

Czy ochraniacz na materac jest niezbędny?

Nie, zakup ochraniacza nie jest obowiązkowy. Ale zdecydowanie ułatwi on kwestię zachowania świeżości w sypialni. Dodatkowo, w przypadku np. małych dzieci – mogą się zdarzyć różne nieoczekiwane „przygody” – i w takich przypadkach, ochraniacz wodoodporny zabezpieczy materac przed zmoczeniem. Jeśli w naszej sypialni lubią się gościć zwierzęta domowe, to zakup ochraniacza na materac też nie będzie złym pomysłem. W przypadku korzystania z materaca przez osoby obłożnie chore, zakup ochraniacza to już jest raczej konieczność.

Jak wygląda ochraniacz na materac?

W zależności od producenta, ochraniacz na materac może mieć różną formę.

Najczęściej jest on wykonany w postaci płaskiej nakładki, która ma wszyte na rogach elastyczne gumki, które zakłada się na rogach materaca.

Ale są też ochraniacze, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak prześcieradło „na gumce”. Ochraniacz zakrywa wtedy nie tylko górną płaszczyznę materaca, ale zachodzi też na boczne ścianki materaca.

Z czego zbudowany jest ochraniacz na materac?

Ochraniacze na materac są wykonane najczęściej z bawełny, flaneli lub miękkiej tkaniny frotte. Ochraniacze wodoodporne mają jeszcze w składzie specjalną membranę, wykonaną np. z poliuretanu, którą umieszcza się pomiędzy bawełnianymi warstwami zewnętrznymi ochraniacza. Nakładki medyczne higieniczne o obniżonej stawce Vat są dodatkowo pokryte od zewnątrz powłoką z PVC.

Ochraniacze pod materace

Osobnym typem materaca jest ochraniacz pod materac. Zabezpiecza od dolną płaszczyznę materaca przed zabrudzeniem oraz przed przetarciem o listwy stelażowe. Jest on wykonany z przepuszczającej powietrze igłowanej maty filcowej. Nie powoduje zmiany odczucia twardości posiadanego materaca.

Szukasz czegoś, co zapewni twojemu materacowi dodatkową ochronę i pozwoli ci na dłuższe użytkowanie bez widocznych zmian? Nie chcesz tym samym pozbawiać się wygody, jaką ma twój materac i obawiasz się, że mata mogłaby to zmienić? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która pozwoli ci na zabezpieczenie materaca nie tylko przed zabrudzeniami, ale także i przed przetarciami, czy kurzem. Znajdziesz w niej maty o różnych rozmiarach, które pozwolą ci na dopasowanie jej do twoich potrzeb.

Nasze ochraniacze mają solidną i wygodną, cienką strukturę, która pozwoli ci na zabezpieczenie przed uszkodzeniami wszelkiego rodzaju. Maty nie blokują przepływu powietrza i nie zmieniają twardości materaca, dlatego inwestycja w ochraniacz zapewni ci nienaruszony komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas snu. Jest to idealne rozwiązanie dla dodatkowej ochrony, przy której nie musisz martwić się o wygląd swojego materaca i jego ochronę. Nie czekaj, zabezpiecz swój materac.

Koperta antyalergiczna

Innym typem ochrony materaca jest koperta antyalergiczna. Została ona zaprojektowana w celu zapewnienia maksymalnej ochrony śpiącego przed alergią. Kopertę antyalergiczną wykonuje się na specjalne zamówienie i dopasowuje do posiadanej wysokości materaca (wysokość materaca liczy się wraz z pokrowcem). Materac wkłada się do środka koperty antyalergicznej i zamyka zamkiem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowe konto